Ülker Esenyurt Kek Fabrikası ve Arsasını Satma Kararı Aldı!

Ülker kek üretimi yapmış olduğu Esenyurt'ta bulunan fabrikasının taşıma kararı aldı. Eski kek fabrikası arsası ile beraber satışa sunulacak!

Ülker Esenyurt Kek Fabrikası ve Arsasını Satma Kararı Aldı!

Ülker Fabrikası için Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden yapılan açıklama ile satış kararı alındığı ilan edildi. Ülker markasının kek üretimi yapmış olduğu Esenyurt'ta bulunan fabrika arası ile beraber satışa sunulacak.

ÜLKER KEK FABRİKASI ARSASI İLE BERABER SATIŞA SUNULUYOR!

KAP üzerinden yayımlanan resmi açıklama ile yapılan duyuruda operasyonel verimlilik ve entegrasyon çalışmaları nedeniyle Eseynut fabrikasında yapılan kek üretimin işinin taşınacağı ilan edildi. Yapılan açıklamada kek üretiminde kalite, verimlilik ve rekabet avantajını arttırma stratejisi dahilinde bundan sonraki üretimin Gebze fabrikasında yapılacağı duyuruldu.

Esenyurt kek fabrikası Gebze bölgesinde yer alan ve genişleme projeleri için ayrılan alana taşınırken boşaltılacak olan fabrika ise satılacak.

ülker-kap-açıklaması

ESENYURT KEK FABRİKASINDA ÇALIŞAN PERSONEL NE YAPACAK?

Fabrikanın taşınacağının ilan edilmesinin ardından Esenyurt fabrikasında çalışan işçilerin kaderi merak konusu olurken Ülker tarafından yapılan açıklamada Esenyurt fabrikasında çalışan personelin diğer üretim tesislerine kaydırılacağı ve bu tesislerde istihdan edileceği duyuruludu. Üretimde devamlılığı sağlamak adına taşınma işlemleri 2021 yıl sonuna kadar yayılarak kademeli olarak gerçekleştirilecek.

Böylelilkle üretimde herhangi bir sıkıntıya düşülmeyecek ve üretim kaybı yaşanmayacak. Taşınma işlemi nedeniyle Ülker Bisküvi olarak kek üretimi düşmeyecek ve taşınma sonrasında da aynı üretim kapasitesi ile kek üretimi devam edecek. Ülker Kek Esenyurt Fabrikası için biçilecek değer merak konusu olurken arsanın konut projeleri için de kullanılabileceği ve bu amaçla değerlendirilebileceği belirtiliyor.