Ümit Özdağ Bakan Soylu'nun Açıklamalarına Sert Çıktı: Beni Kapının Önünde Bekle!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı bir programda sığınmacılara ilişkin yaptığı açıklamalara sert çıkan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, tek başına Bakanlığa gideceğini söyledi.

Gündem 06.05.2022 - 08:50 06.05.2022 - 08:50 Gülşah Konuk Akın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir televizyon programına katıldı. Programda hem sığınmacı sorununa değindi hem de Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın finanse ettiğini söylediği ve yapımcısının da gözaltına alındığı Sessiz İstila filmine ilişkin açıklama yaptı. Filmin finanse ettiğini söyleyen Özdağ'a 'Soros taktiğidir' diyerek eleştiride bulundu.

Sessiz İstila filmi ile Suriyelilerin Türkiye'yi istila edeceği, Türklerin kendi ülkelerinde yaşayamayacak hale geleceği gibi bir anlayışın ortaya çıkarılmaya çalışıldığını, sokaktaki vatandaşları korkutup tetiklemeye çalışıldığını, bunların insanla alakası olmadığını hayvandan aşağı denilen tipler olduğunu söyledi. 

süleyman-soylu-ümit-özdağ

ÜMİT ÖZDAĞ SOSYAL MEDYADAN YANIT VERDİ
Program henüz bitmeden Soylu'nun açıklamalarına Ümit Özdağ sosyal medyadan yanıt verdi. Özdağ açıklamasında: “Soylu, ‘Özdağ Soros taktikleri uyguluyor' demiş. Soros taktiklerini kimin uyguladığını biliyoruz. Zafer Partisi, öğrenmesi gerekenleri Soros’tan değil, Toros’tan (Denktaş) ve onun temsil ettiği gelenekten öğrendi” ifadelerini kullandı. Sunucu Özdağ'ın sosyal medya paylaşımını okumak istedi fakat Bakan Soylu duymak istemediğini söyledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, programdan ayrılacağını, Özdağ'ı adam yerine koymayacağını, insan yerine koymayacağını, soros çocuğu, operasyon çocuğu olduğunu söyledi. 

ZERRE KADAR ONURUN VARSA BENİ KAPIDA BEKLE
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Süleyman Soylu'nun açıklamalarına sert çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İçişleri Bakanlığı makamında böyle birinin oturmasını isteyip istemeyeceğini soran Özdağ, bu zamana kadar kendisine çok sert eleştiriler yapıldığını fakat hakkında hakaret davası açılmış bir insan olmadığını söyledi.

ümit özdağ-1

İçişleri Bakanlığı'nın önüne yarın, tek başına ve silahsız gideceğini söyleyen Özdağ: "üleyman, zerre kadar erkeklik onurun varsa beni kapının önünde bekle! Seni yarın İçişleri Bakanlığı'nın önünde bulacağım oğlum! O zaman göreceğiz kim operasyon çocuğu, kim Soros'un çocuğu. Saat 11:00'de. Erkeksen orada bekle." ifadelerini kullandı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@