Ümitcan Uygun'un Ağabeyi Erol Uygun Tutuklandı! Devletle İlgili Yaptığı Paylaşımlar

Esra Hankulu isimli genç kızın ölümünün ardından Ümitcan Uygun tutuklanmıştı. Bu kararın ardından ağabeyi Erol Uygun'da tutuklandı.

Ümitcan Uygun'un Ağabeyi Erol Uygun Tutuklandı! Devletle İlgili Yaptığı Paylaşımlar

Aleyna Çakır isimli ggenç kızın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun tutuksuz yargılanırken bir başka kadın ölümünde de baş şüpheli oldu. Esra Hankulu isimli genç kızın ölü olarak bulunmasının ardından Ümitcan Uygun tutuklandı.

ÜMİTCAN UYGUN TUTUKLANDI

Ümitcan Uygun kısa süre önce cezaevinden çıkmıştı. Sosyal medya hesabından yapmış olduğu canlı yayında uyuşturu kullanan Uygun bu görüntüleri nedeniyle tutuklanmıştı. Kısa bir süre ceza alan Uygun daha sonra çıkarılmıştı.

Uygun daha önce Aleyna Çakır'ın şüpheli ölümünde cinayet şüphelisi olmuştu. O davada tutuksuz yargılanan Ümitcan Uygun sosyal medya yayını nedeniyle hapis cezası almıştı. Hapisten çıktıktan 19 gün sonra ise Uygun, Esra Hankulu isimli genç kızın ölümünde baş şüpheli oldu.

Genç kız ölmeden önce son olarak Ümitcan Uygun ile görüşmüş. Olayın ardından gözlatına alınan Uygun ilk ifadesini vermişti. İfadesinde Esra Hankulu ile birlikte geceyi geçirdiklerini ancak daha sonra yanından ayrıldığını söyleyen Uygun kendisi giderken Hankulu'nun sağlık olduğunu söyledi.

İfadesinin alınmasının ardından ise Ümitcan Uygun tutuklandı.

AĞABEYİ EROL UYGUN'DA TUTUKLANDI

Ümitcan Uygun'un ağabeyi Erol Uygun'da sosyal medya üzerinedn yaptığı paylaşımlar nedeniyle tutuklandı. Erol Uygun kardeşinin tutuklanmasının ardından "Türkiye Cumhuriyeti devletini aşağılama" suçundan tutuklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden Açıklama

Ankara Emniyet Müdürlüğü söz konusu şahıs hakkında yaptığı basın açıklamasında "Esra Hankulu'nun ölümüyle ilgili olarak Ümitcan Uygun'un gözaltına alınması sonrası, '@umitcanuygun_' sosyal medya hesabı üzerinden, devletimizi aşağılayıcı paylaşımlar yaptığı tespit edilen ağabeyi Erol Uygun, cumhuriyet savcılığının talimatıyla 6 Ağustos 2021 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konuyla ilgili adli işlemler devam etmektedir" bilgisini verdi.

erol uygun

Erol Uygun söz konusu paylaşımında "İlle de bizi, beni karşınıza alıyorsanız katlanırsınız, cezanızı ben veririm, güvendiğiniz devlet bir yere kadar yanınızda" demişti.