Umreden Dönen Yaşlı Kadın Koronavirüsten Hayatını Kaybetti

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Kayseriye Umreden gelen bir yaşlı kadının koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

GÜNDEM 24.03.2020 - 01:17 15.07.2021 - 00:08 Emlak 365

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Kayseriye Umreden gelen bir yaşlı kadının koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Türkiye'de koronavirüs ile gerçekleşen mücadelede her türlü önlem alınmaya çalışılsa da ölümcül salgına verilen kayıplar durdurulamıyor. Dünya ortalamasının altında ölüm vakasının yaşandığı Türkiye'de koronavirüsle gerçekleşen bir ölümün de Kayseri'de meydana geldiği bildirildi.Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli'nin sosyal medyadan yaptığı açıklamaya göre; Kayseri'ye Umreden gelen yaşlı bir kadın koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Müdür Benli yaptığı duyuruda, “Bugün Kayseri’de ilk kaybımız, yaşlı bir umreci misafirimiz oldu. Kendilerini direkt havaalanından hastaneye almış idik. Bu açıdan izole ve ilk günden itibaren yakın takibimizdeydi. Misafirimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli sosyal medyada yayınladığı mesajında vatandaşlara uyarılarda da bulunarak, “Bakanımızın da belirttiği gibi yurt dışından gelen vatandaşlarımızın yanında, yurt içinde de temaslı hastalarımızın artık görülüyor olması evde kalmanın (kendi kendini izole) ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.” ifadelerini kullandı.Kayseri'de bir vakanın daha tespit edildiğini belirten Benli düşüncelerini, “Dün itibariyle ilimizde de temaslı bir vakamız tespit edildi. Ne kadar hazırlıklı olsak da sizlerin bu sürece uyumu çok önemli. Toplu alanlardan uzak duralım. Cenazelere taziyelerimizi telefonla iletelim. Oturmalara ara verelim. Lütfen evde kal Kayseri.” şeklinde belirtti.Emlak365


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@