Un, Şeker, Süt Fiyatlarına İndirim! Kur Sonrası İlk Resmi Açıklamalar Geldi

Dolar kuru ile çok yükselen market fiyatlarına indirimlerin ne zaman ve ne kadar geleceğine ilişkin Ticaret Bakanı Mehmet Muş açıklamalarda bulundu. Bakan Muş konuşmasında gevşeme olacağını ifade etti

Gündem 22.12.2021 - 13:53 22.12.2021 - 13:53 Mustafa Karagöz

Dolar kurunun 18.40 TL seviyesini gördüğü süreçte çok sayıda markette kur bazlı yüksek fahiş zamlar yapılmıştı. 

Türk Lirası adına atılan adımlar sonrasında dolar kuru bir gecede 12.50 TL bandında geri çekildi. Çok önemli bir kazanım elde eden TL'nin ardından vatandaşların gözü market raflarına çevrildi. Halen çok yüksek olan fiyatların ne zaman düşeceğine ilişkin ise Ticaret Bakan Muş'tan açıklama geldi. 

TİCARET BAKANI MUŞ'TAN İLK AÇIKLAMA

Ticaret Bakanı Mehmet Muş market fiyatlarında yaşanan gelişmeleri ele aldı. Gün içerisinde düzenlenen AK Parti TBMM Grup Toplantısına katılan Mehmet Muş marketlerde fiyatların nasıl şekilleneceği hakkında öngörülerini açıkladı. Toplantı öncesinde basın mensupları ile bir araya geldiği anda konuya dair bilgi veren Bakan Muş bir gazetecinin indirim sorusuna yanıt verdi. Fiyatlarda indirim olup olmayacağı hakkında Mehmet Muş "Döviz kurundaki düşüşe bağlı olarak biz de fiyatlarda bir gevşeme bekliyoruz" ifadelerini kullandı. 

5 KURUŞLUK İNDİRİM TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Çok önemli ve yaygın market zinciri dolar kurunda yaşanan yaklaşık 6 TL'lik düşüşün ardından süt fiyatlarında indirime gitmişti. Markette daha önce 8.95 TL'ye satılan bir litre süt dolar sonrası 8.90 TL'ye satışa çıkarıldı. 

DAHA FAZLA İNDİRİM BEKLENİYOR

Basında yer alan haberlerde dolar kuruna bağlı zamların çok önemli bir kısmının düşmesi bekleniyor. Kamuoyunda da özellikle ayçiçek yağı, un, şeker, süt gibi temel ürünlerde fiyat indirimi beklentisi oluştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@