Ünal Aysal'ın İcralık Oteli Hotel Les Ottomans İçin Katar'lı Talip Çıktı!

Bir dönem Galatasaray Spor Kulübü'nün başkanlık koltuğuna oturan ünlü iş adamı Ünal Aysal'a ait olan Hotel Les Ottomans için icra takibi başlatıldı.

Emlak Haberleri 18.10.2019 - 12:09 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Bir dönem Galatasaray Spor Kulübü'nün başkanlık koltuğuna oturan ünlü iş adamı Ünal Aysal'a ait olan Hotel Les Ottomans için icra takibi başlatıldı. Bankaya olan kredi borcu nedeni ile hakkında icra takibi başlatılan otel için Katarlılardan teklif geldiği iddia edildi.

Boğaz'ın İncisi olarak isimlendirilen ve eşsiz manzarası ile denizin hemen dibinde yer alan Hotel Les Ottomans hakkında icra kararı çıkmıştı. Ünal Aysal'ın sahibi olduğu bir şirketin bankaya olan borcunu ödeyememesi sonrası icralık olan lüks otel için yeni bir talip çıktığı iddia edildi. Katarlılar Hotel Les Ottomans İçin Teklif Verecek! Son dönemde Türkiye'ye ilgisi atan yabancılar özellikle de Boğaz manzaralı yalı ve evlere özel bir ilgi gösteriyorlar. Bu ilgi Boğaz'ın incisi olarak gösterilen Hotel Les Ottomans için de sürdü. Katarlılar oteli almak için kolları sıvadı. Katarlılar oteli satın almak için düzenlenecek olan ihaleye HBK Referans Holding' adı ile Türk ortakları ile beraber girecek. 

Hotel Les Ottomans'ın Fiyatı Kaç Lira?İstanbul 10. İcra Müdürlüğü tarafından 2018/3897 E. Sayılı dosyası ile gerçekleştirilen kıymet takdirinde otele biçilen değer 440 milyon dolar oldu. Konu hakkında açıklamada bulunan HBK Referans Holding'in Türk ortağı Servet Uçar "Dosyadan suret aldık ve teminat mektuplarını hazırladık. Katarlı ortaklarım burayı çok istiyor ve ihaleye gireceğiz.İhale tarihine kadar, ihaleden önce alacaklı ile borçlu anlaşıp ihale ertelenmezse ya da düşürülmezse, biz bu ihaleye girmek için her türlü hazırlığımızı yaptık. ihaleyi aldığımız taktirde boğazın incisi Les Ottomans Hotel için dünyaca ünlü bir otel markası ile iş birliği yapacağız' dedi. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@