Üniversite Öğrencilerine 1.950 TL Ödeme Müjdesi! Bakan Açıkladı, Paralar Hesaplara Yatıyor!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu üniversite öğrencilerine müjde verdi. İlk defa burs ve kredi alacak öğrencilerin ödemelerinin ne zaman yapılacağı belli oldu.

Üniversite Öğrencilerine 1.950 TL Ödeme Müjdesi! Bakan Açıkladı, Paralar Hesaplara Yatıyor!

Bu yıl ilk defa burs ve kredi alacak öğrencilere müjdeli haberi Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu duyurdu. 2021 - 2022 eğitim öğretim yılında ilk defa burs ve kredi alacak öğrencilerin son üç aylık ödemelerinin yapılacağı açıklandı. Bu geceden itibaren öğrencilerin burs ve kredileri hesaplarına yatırılmaya başlanacak.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS VE KREDİ MÜJDESİ

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından verilen burs ve kredilere ilişkin detaylı açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2021 - 2022 eğitim - öğretim döneminde 180 bin burs tahsisi yapılan öğrenciden taahhütnamesi onaylanan 177.842 öğrenciye burs ve 238.229 öğrenciye de kredi ödemelerinin yapılacağını söyledi.

HESAPLARA 1.950 TL YATACAK

Bu yıl ilk defa burs veya kredi alacak öğrencilere yapılacak ödemeler hakkında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bu yıl ilk defa burs ve kredi alacak olan öğrencilere Ekim, Kasım ve Aralık ayına ait ödemeler yapılacak. 2021 yılı burs ve kredi miktarı olan 650 TL'den üç aylık toplamda 1.950 TL ödeme yapılacak. Bu ödemeler yüksek lisans öğrencileri için iki kat ve doktora öğrencileri için de üç kat olacak." dedi.

BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ HANGİ GÜN YATACAK

Ödemelerin hangi günlerde olacağını da açıklayan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Öğrenci kardeşlerimize burs ve kredi ödemeleri 29 -31 Aralık tarihleri arasında yapılacak. TC kimlik numaralarının son hanesine göre ödemeler gerçekleştirilecek. TC kimlik numarasının son hanesi 0 ve 2 olanlar 29 Aralık'ta, 4 ve 6 olanlar 30 Aralık'ta, 8 olanlar ise 31 Aralık'ta ödemelerini alabilecekler." ifadelerini kullandı.

2022 BURS VE KREDİ ÜCRETLERİ!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu 2022 yılında üniversite öğrencilerine ödenecek olan burs ve kredi miktarlarını da açıkladı. Buna göre 2022 yılında lisans öğrencilerine 850 TL, yüksek lisans öğrencilerine 1.700 TL ve doktora öğrencilerine de 2.550 TL aylık burs ve kredi ödemesi yapılacak.

SONRAKİ HABER