Ünlü Analist Bitcoin İçin Dip Seviyesini Açıkladı, Düşüş Nerede Sona Erecek?

Bitcoin’deki günlük düşüşün yüzde 6’ya yaklaşması ile piyasalarda tedirginlik yaşanmaya başlandı. Ünlü analist Bitcoin için dip seviyesini açıkladı.

Finans 27.04.2022 - 02:25 27.04.2022 - 02:25 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında yeni bir şok dalgası daha yaşanmaya başlandı. Son 24 saat içerisinde en çok işlem hacmine sahip ilk 10 kripto para birimi de düşüş gösterdi. Meydana gelen bu düşüşlerin en çok savurduğu kripto paralardan birisi de Bitcoin oldu. Bitcoin şu anda 37.976 Dolar seviyesine kadar çekilirken bundan sonra yaşanabilecekler özellikle yatırımcıları tedirgin etmeye başladı. 

Bitcoin için ünlü analistlerin analizlerine odaklanan kripto para yatırımcıları düşüşün nereye kadar sürebileceğine dair değerlendirmeleri çok yakından takip ediyorlar. Kripto para analisti Matthew Hyland ise yeni bir değerlendirme yaparak Bitcoin için dip seviyesini açıkladı. 

DİP SEVİYESİNİ AÇIKLADI!

Matthew Hyland yaptığı son analizinde, “Bitcoin son bir düşüş hareketi yaparak dip seviyeye çekilecektir.Bu dip seviyesi de 37.200 Dolar olacak. Ben bu seviyeden Bitcoin alım satımı yapmayacağım. Bu dip seviyesi çok önemli olacak ve Bitcoin için adeta kader belirlenecek.” ifadelerini kullandı. 

YÜKSELİŞ TRENDİ DEVREDEN ÇIKMADI

Bitcoin için yükseliş trendinin hala gündemde kaldığını belirten Matthew Hyland, “Bitcoin için tablo tam anlamıyla karamsar değil. Bir yükseliş trendi devreden çıktı diyemeyiz. Hatta göreceği dip seviyesi yükseliş için bir sıçrama tahtası olacaktır. Buradan yukarı yönlü nasıl bir hareket yapacağı önemli. Hızlı bir şekilde Bitcoin yükselişi görebiliriz. Bu yükseliş hareketi aynı zamanda altcoinleri de büyük bir krizden çıkaracaktır.” dedi. 

PANİK UYARISI

Bitcoin yatırımcılarına panik yapmamaları gerektiği uyarısında bulunan Matthew Hyland, “Kripto paraların güçlü duruşu bir zafiyete uğramadı. Dünyadaki tüm finans piyasalarında çalkantılar yaşanıyor. Bunda FED’in bir etkisinin olduğunu kabul etmeliyiz. Ancak Bitcoin bu sarsıntıyı atlatacak güce sahiptir. Panikle hareket eden yatırımcı kaybedecektir. Bundan dolayı beklemede kalınmalı ve yükseliş senaryosunun gerçekleşmesi takip edilmelidir.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@