Ünlü Analistten Bitcoin Yatırımcılarını Korkutan Tahmin: Rekor Düşüşe Hazır Olun!

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin hakkında oldukça heyecanlandıran ve korkutan bir tahmin geldi. Ünlü analist rekor bir dibe çöküş için sinyalleri verdi.

Finans 03.12.2021 - 16:00 03.12.2021 - 16:02 Elif İşçi

Kripto para piyasası içerisinde liderliği elinde bulunduran Bitcoin dalgalanmaya devam ediyor. Şimdilerde Bitcoin fiyatı yaklaşık olarak 57.000 dolar seviyelerinde geziniyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde beklenmedik ve büyük bir düşüş yaşamış ve 50.000 dolar seviyelerine inmişti. Ardından yeniden yükselerek verdiği kayıpları karşılamayı başardı.

Piyasa genelinde uzmanlar tarafından kripto para birimleri için ciddi bir düşüş beklenmiyor. Ancak son zamanlarda yapmış olduğu kripto para analizleri ile dikkat çeken bir analistin Bitcoin hakkında yaptığı tahminler yatırımcılar üzerinde şok etkisine neden oldu.

BİTCOİN İÇİN YÜZDE 80 ORANINDA BÜYÜK DÜŞÜŞ BEKLENİYOR!

Louis Navallier ismindeki bir kripto para analisti yaptığı Bitcoin değerlendirmesi ve tahminleri ile şaşırttı. Bitcoin fiyatlarının şimdilerde gereğinden fazla olduğunu ve şişirildiğini anlattı. Ünlü analiste göre Bitcoin fiyatlarında çok ciddi bir düşüş meydana gelebilir. Hatta bu düşüşün 100.000 dolara kadar yükselebileceğini anlattı.

Şimdilerde Bitcoin fiyatları düşünüldüğü zaman ortaya çıkan düşüşün yüzde 80 oranında gerçekleşebileceği anlamına geliyor. Bu kadar ciddi bir düşüş tahmini ise kripto para piyasasında korku ve endişeyi beraberinde getirdi.

BİTCOİN FİYATLARI ÜZERİNDEKİ TEHLİKE NE?

Ünlü Analistten Bitcoin Yatırımcılarını Korkutan Tahmin- Rekor Düşüşe Hazır Olun!

Ünlü analist Navellier tarafından lider kripto para fiyatını düşürecek ihtimaller merak ediliyordu. Buna ek olarak ABD Merkez Bankası’nın tahvil alımı konusunda bir kısıtlamaya gitmesini hedef gösterdi. Bu konuda FED’in geri adım atarak varlıklar konusunda yeni bir düzenleme gitmesinin son derece önemli olduğunu belirtti. FED tarafından hissettirilen zayıflama hissinin hisseler, kripto paralar ve tahviller açısından da hissedilebileceğinin altını çizdi.

Kripto para piyasasında lider konumda olan Bitcoin’in tahminler çerçevesinde yüzde 80 oranında rekor bir düşüş yaşaması demek kripto para piyasasının büyük bir sarsıntı geçirmesi anlamına geliyor.

Yazımızda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınızı kişisel araştırmalarınız sonucunda gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@