Ünlü Analistten Çarpıcı Tahmin! 2021 Yıl Sonunda Bitcoin Ne Kadar Olacak?

Kripto para piyasalarının öncü para birimi Bitcoin'de inişli çıkışlı fiyat grafiği devam ediyor. Yatırımcılar Bitcoin'in fiyat tahminlerini araştırırken ünlü analist Fred Gibson'dan yeni analiz geldi.

Finans 17.09.2021 - 03:00 17.09.2021 - 03:13 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında son günlerde inişli çıkışlı bir grafik takip ediliyor. Piyasalar denge bulmakta zorlanırken öncü para birimi Bitcoin'deki karışık fiyatlama akılları bulandırıyor. Bundan sonraki süreçte kripto para piyasalarını neler bekliyor? Bitcoin yükselir mi? Bitcoin yenide 60 Bin Dolar olur mu? Bitcoin için ayı piyasası mı başladı? 

KRİPTO PARALAR DENGESİZ

Kripto para piyasalarının ünlü analistlerinden Fred Gibson yeni bir analiz yayınlayarak Bitcoin için fiyat tahminlerini güncelledi. Bitcoin'in çoklu etki altında fiyatlandığını söyleyen Fred Gibson, “Bitcoin yatırımcıları dengesizlikten şikatey ediyorlar. Ancak kripto para piyasalarının temelinde bu dengesizlik var. Yeni bir alan olan kripto paraların dengesiz fiyatlanmasından daha doğal bir durum yok. Ancak zamanla kripto paralar da oturmuş bir sisteme kavulacaklardır. Bunun için de Bitcoin'in hayati bir rolü var.” dedi. 

47 BİN DOLAR SEVİYESİ KRİTİK

Bitcoin üzerine değerlendirmelerini sürdüren Fred Gibson, “Bitcoin'in fiyatlanmasına gelecek olursak şu anda 47 Bin Dolar seviyesinde bir para birimi ile karşı karşıyayız. Bu seviyenin çok kritik bir anlamı var. Bitcoin 47 Bin Dolar noktasının üzerinde kalmalı. Ancak bunu başarabilir mi, emin değilim. Çünkü karşımızda çok güçlü ve sarsılmayan bir piyasa yok. Böylesine kırılgan bir piyasada Bitcoin inişli çıkışlı performansını sürdürmek zorunda.” ifadelerini kullandı.

YIL SONUNDA BİTCOİN NE KADAR OLACAK?

Bitcoin'in fiyat tahminlerine de değinen Fred Gibson, “Belirttiğim gibi 47 Bin Dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başaran Bitcoin'in ilk hedef noktası 52 Bin Dolar olacaktır. Bu seviyeyi aşabilmek için ilerleyen günlerde bazı hareketlenmeler görebiliriz. İnişli çıkışlı bir fiyatlama olacağı için kırılganlık devam edecektir. Ancak 52 Bin Dolar noktası geçilince yoğunbir manipülasyon olmadıkça Bitcoin'İn hedefi 60 Bin Dolar olacaktır. Tahminlerime ve teknik analizlerime göre de yıl sonunda Bitcoin 60 Bin Dolar noktasında kapatma yapacaktır.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@