Ünlü Analistten Yeni Kehanet: Bitcoin 140 Bin Dolar Olacak!

Kripto para piyasalarında yeniden bir yükseliş trendine girildi. Popüler kripto para birimleri yükselişe geçerken Bitcoin için uzman analist Alex Mashinsky fiyat tahmininde bulundu. 

Finans 12.09.2021 - 05:00 12.09.2021 - 17:54 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında hafta içerisinde büyük bir çöküş yaşanmıştı. Bitcoin odaklı meydana gelen bu çöküş ile kripto para borsalarında büyük bir şok yaşanmıştı. Dakikalar içerisinde Bitcoin'in 10 Bin Dolar değer kaybetmesi yatırımcılar üzerinde soğuk duş etkisi yaptı. Böylesine yüksek hacimli gerçekleşen fiyat gerilemesi piyasadaki görünümü bir anda tersine çevirmişti.

KRİPTO PARALARDA YENİ YÜKSELİŞ TRENDİ

Son 24 saat içerisinde Bitcoin fiyatında meydana gelen yeniden yükseliş ivmesi diğer tüm kripto para birimlerini etkiledi. Son 24 saat verilerine göre Bitcoin değerini yüzde 1,21 oranında yükselterek 45.322 Dolar seviyesine çıktı. Asıl yükselişi ise Cardano yaptı. Cardano'nun değeri son 24 saat içerisinde yüzde 12,14 oranında yükselerek 2,66 Dolar seviyesine ulaştı. Dogecoin'de ise yükseliş yüzde 0,6 oranında oldu ve 0,24 dolar seviyesinde işlem gördü. 

BİTCOİN İÇİN REKOR TAHMİNİ

Kripto para analisti Alex Mashinsky çok can alıcı bir değerlendirmede bulundu. Bitcoin yorumu yapan  Alex Mashinsky, “Yeni alıcılar eğer piyasaya yeterice destek olurlarsa Bitcoin 2021'de yeni bir rekor kırabilir. Yeterli yeni yatırımcı hacmi oluşursa Bitcoin 55 Bin dolar seviyesini test edebilir. Bu test ile bu seviye aşılırsa o zaman gündem farlı bir noktaya evrilecektir.” dedi. 

140 BİN DOLAR TAHMİNİ GELDİ

Bitcoin için çılgın bir fiyat tahmini yapan  Alex Mashinskyi, “Bitcoin halen daha çok yüksek bir potansiyele sahip olmaya devam ediyor. Önümüzdeki aylarda Bitcoin 140 Bin Dolar seviyesine ulaşabilir. Ancak beklenmedik teknolojik gelişmeler bu planlamayı 2022 yılının ilk çeyreğine atabilir.” ifadelerini kullandı. 

200 MİLYON KİŞİNİN BİTCOİN'İ VAR

Bitcoıin için çok çetin bir mücadele verildiğini söyleyen  Alex Mashinsky, “Bitcoin'in 100 milyon kullanıcıya ulaşması 12 yıllık bir mücadelenin sonucunda gerçekleşti. Bunu da ikiye katlamak 5 ay gibi bir zaman aldı. Şu anda dünya çapında Bitcoin sahibi 200 milyon kişi var. Bu da Bitcoin'in hızlı bir talep gördüğünü gösteriyor. Talep arttıkça fiyat da artacaktır.” şeklinde konuştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@