Ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş Uyardı! Kripto Para Yatırımlarını Sakın Böyle Yapmayın!

Kripto para yatırımcılarına ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş tarafından çok kritik bir uyarı geldi. Ünlü ekonomist kripto para yatırımı yaparken yapılmaması gerekenleri söyledi. 

Finans 21.11.2021 - 18:54 21.11.2021 - 18:54 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de son dönemlerin en çok dikkat çeken ekonomistlerinden olan Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın açıklamaları büyük dikkatle takip ediliyor. Kripto para piyasalarında yatırım yapmak isteyenlere uyarıda bulunan Özgür Demirtaş, sakın yapmayın diyerek yapılmaması gerekenleri söyledi. 

KRİPTO PARA YATIRIMCILARINA UZMAN UYARISI!

Kripto para piyasalarına yatırım yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Yüksek kazanç ihtimali bulunan bu piyasalarda tam tersi de mümkün olabiliyor. Doğru yatırım kararı almayanlar neredeyse tüm varlıklarını kaybedebiliyorlar. Bu durumda atılması gereken adımların çok dikkatli şekilde belirlenmesi gerektiğini söyleyen Özgür Demirtaş kritik bir uyarıda bulundu. 

SAKIN BÖYLE YATIRIM YAPMAYIN!

Sakın yapmayın diyerek uyarı yapan Prof. Dr. Özgür Demirtaş, “Twitter'dan reklamı yapılan coinlere ve tokenlara sakın yatırım yapmayın. Bu şekilde yapılacak yatırımlar arzu edilen sonuçları doğurmayabilir. Teleaisi mümkün olmayan durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bundan dolayı da bilgi sahibi olunmadan yatırım kararı alınmamalıdır.” dedi. 

Kripto para yatırımcılarına uyarılarına devam eden Prof. Dr. Özgür Demirtaş,” Sözlük sitelerinin taraftar tokenlarına ve benim sosyal medya mesajlarımın altında reklamı yapılan tokenlara sakın yatırım yapmayın. Bu şekilde yatırım kararı alınması büyük kayıpları beraberinde getirebilir. Yatırım yapmak için geniş bir bilgi birikiminden hareket etmek gerekir.” ifadelerini kullandı. 

HANGİ COİNLERE VE TOKENLARA YATIRIM YAPILMALI

Hangi şekilde kripto para yatırımı yapılabileceğini de açıklayan Prof. Dr. Özgür Demirtaş, “Kripto para yatırımı elbette yapılabilir. Bu piyasanın varlığını inkar edecek değiliz. Ancak her yatırım aracında olduğu gibi kripto para piyasalarında da riskler bulunmaktadır. Bu riskleri minimize edecek şekilde yatırım yapılması kazançlar üzerinde etkili olur. Bundan dolayı sadece White Paperını anladığınız coin ve tokenlara yatırım yapabilirsiniz. Diğer türlü yönlendirmelerle yapılan yatırımlar akılcı bir hamle olmaz ve hedeflenen kazançlar da kesinlikle sağlanamaz.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@