Ünlü Ekonomist Şubat Ayını Unutmayın Diyerek Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı!

Kripto para piyasalarında Bitcoin'in yükseliş hareketi tartışılmaya devam ediliyor. Bitcoin yükselmeye devam eder mi? Kazandıran Bitcoin yorumları neler? Bitcoin almak mantıklı mı? 

Finans 11.10.2021 - 05:00 11.10.2021 - 05:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında son günlerde Bitcoin'n yükselişe geçmesi tartışma konusu oldu. Öncü kripto para Bitcoin uzun bir aranın ardından 55 Bin Dolar seviyelerinde işlem göremeye devam ediyor. Şu andaki seviye yatırımcıları umutlandırıyorsa da yine de kripto para piyasalarında inişli çıkışlı grafikten endişe ediliyor. Bunun için de uzman isimlerin değerlendirmeleri en ince ayrıntısına kadar dikkatle takip ediliyor. 

BİTCOİN YÜKSELİŞ TRENDİNDE Mİ?

Bitcoin değişik parametrelerle fiyatlanmayı sürdürüyor. 60 Bin Dolar üzerini hedefleyen Bitcoin'in bu seviyeye ulaşıp ulaşamayacağı merak konusu olurken sert düşüşleri son günlerde görmeyen Bitcoin'in yükseliş trendinde olduğuna inanılıyor. Ancak daha önce de bu şekilde görüntü veren Bitcoin'de değer kayıpları oldukça yüksek olmuştu.

KRİPTO PARALARDA GÜVENLİ FİYATLAMA GÖRÜLEMİYOR

Kripto para piyasalarına ilişkin değerlendirmeler yapan Ekonomist Aysun Karaytuğ önemli tespitlerde bulundu. Bitcoin yatırımcılarına bir de uyarı yapan Aysun Karaytuğ, “Kripto para birimleri şu anda dünyada pek de pozitif baklılmayan bir yatırım alanı oldu. Dünyada çeşitli ülkelerde çeşitli sınırlamalar getirilen kripto paralarda güvenli bir fiyatlama görmek zorlaşıyor. Bitcoin de bu konuda etki altında kalıyor.” dedi. 

BİTCOİN YATIRIMI YAPANLAR DİKKAT!

Bitcoin yatırımcılarının çok dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen Aysun Karaytuğ, “Bitcoin yatırımcılarının çok dikkat etmeleri gerekiyor. Sağlam temelli fiyat artışları takip ettiğimizi söyleyemeyiz. Dünya genelinde kripto paralar hakkında düzenleme sinyalleri geliyor. Şu anda Bitcoin yatırımı yapıp karda olanlar Şubat ve Mart aylarını hatırlayarak pozisyonlarını boşaltmalılar.” ifadelerini kullandı. 

Kripto para piyasalarında şu an itibariyle Bitcoin 54.794 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistlere göre Bitcoıin bu seviyelerde kaldıkça 50 bin Dolar altına kolay kolay gerilemeyecek. Ancak yukarı yönlü hareketlerin olma ihtimali ile bu hareketlerin kalıcı nitelikte bulunmaları tartışılmaya devam ediliyor. Analistler arasında bu konuda ciddi fikir ayrılıkları bulunuyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@