Ünlü Ekonomistlerden Son Dakika Dolar Yorumları! Dolar Kuru İçin 9 TL, 9,40 TL ve 10 TL Tahminleri!

Türkiye'nin ünlü ekonomistleri dolar kuru ile alakalı olarak tahminlerini güncelleyerek yeni değerlendirmelerini açıkladılar. Dolar kuru ne kadar olacak, dolar düşecek mi yoksa yükselecek mi? 

Finans 05.10.2021 - 19:38 05.10.2021 - 19:49 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmeleri yakından takip eden vatandaşlar bir de ekonomistlerin değerlendirmeleri ile yaşanabilecek gelişmelere dair fikir ediniyorlar. Bunun için de ekonomistlerin sosyal medya platformları aracılığı ile yaptıkları analizler çok büyük bir ilgi görüyor. Türkiye'nin ünlü ekonomistleri dolar kuru ile alakalı olarak yeni değerlendirmelerini ve fiyat tahminlerini açıkladılar. 

SELÇUK GEÇER DOLAR YORUMU VE TAHMİNİ

selçuk geçer dolar yorumu-1

Yaptığı fiyat tahminleri ile büyük bir ilgi gören Ekonomist Selçuk Geçer son dolar kuru analizinde yine karamsar bir tablo çizerek değerlendirmelerde bulundu. Son açıklanan enflasyon verilerine dikkat çeken Selçuk Geçer, “Dolar kuru 8,86 TL seviyelerinde kalmaya ve ufak ufak yukarıyı zorlamaya devam ediyor. Kur 8,80 TL'nin üzerinde kaldığı sürece ilk hedefi 8,95 TL olacaktır. Sonrasında 8,95 TL hedefi kırıldığında 9,40 TL'ye giden bir dolar kuru göreceğiz. Peki sonra ne olacak? 

O seviyeye ulaşılınca önce 9,20 TL'ye doğru bir gevşeme gerçekleşebilir. Çok zorlanılırsa 9 TL'nin altı zorlanmaya çalışılabilir. Ancak bu zorlama da bir işe yaramaz ve hemen sonrasında 10 TL'nin üzerine çıkan bir dolar kuru görürüz. ABD'de bir faiz artırımı süreci başlarsa o zaman dolar kurunu kimse tutmaz.” dedi. 

DOLAR KURU İÇİN 9 TL TAHMİNİ!

tunç şatıroğlu dolar yorumu

Ünlü ekonomist Tunç Şatıroğlu dolar yorumunda çarpıcı tespitlerde bulunarak, “Dolar kuru 9 TL seviyesine gidebilir. 8,83 TL seviyesi çok önemli bir nokta oluyor. Bu seviye aşağı yönlü hareket etmezse 9 TL seviyesine ulaşılabilir. Dolar kurunda bir yükseliş trendi bulunuyor. Dolar kuru 9 TL seviyesine yükselince dolar satın alacaklar beklemeli. Çünkü bir gerileme meydana gelebilir. Bekle gör taktiği uygulanmalı.” ifadelerini kullandı. 

DOLAR KURU İÇİN ÇİFT HANE YORUMU

evren devrim zelyut dolar yorumu

Ekonomist Evren Devrim Zelyut da dolar kuru hakkında çarpıcı bir değerlendirme yaparak, “Bir hafta sonra dolar 10 TL olacak gibi bir yorumda bulunmak mümkün değil ama dolar kuru için çift hane artık gündem haline gelmiştir. 12 aylık bir dönemde dolar kuru kesinlikle çift haneli rakamlara ulaşacak. Bunu söylerken dolar kurunun sürekli yükseleceği şeklinde bir iddiam yok. Dolar kuru zaman zaman geri çekilecek ama bu geri çekilmeler kalıcı olmayacak. Kuru 10 TL'nin üzerinde görmemiz de öyle çok çok uzak bir ihtimal olmayacak.” şeklinde konuştu.

Not: Haberimizde yer verdiğimiz ekonoımistlerin değerlendirmeleri tamamen bilgilendirme amacıyla kullanılmıştır. Buradaki yorumlar dikkate alınarak yatırım tasarrufunda bulunulmamalıdır. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@