Ünlü Gazeteci Kanal İstanbul Reklamını Paylaştı! Araplara Bu Vaatlerle Satılıyor

Kanal İstanbul Projesine ilişkin yeni bir iddia gündeme geldi. Bir gazeteci Ürdün'de yayınlanan reklam filmini paylaşarak Yenişehir Araplara böyle satılıyor ifadelerini kullandı. İşte o iddialar.

Ünlü Gazeteci Kanal İstanbul Reklamını Paylaştı! Araplara Bu Vaatlerle Satılıyor

Kanal İstanbul Projesi ile ilgili Gazeteci Batuhan Çolak bir video yayınladı ve bir yazı kaleme aldı. Kanal İstanbul Projesi çevresinde bulunan arazilere dair olan haberde; Ürdün'de gösterilen bir reklam filmi paylaşıldı. Reklamda bir Ürdünlü emlakçı olduğu iddia edilen kişi Kanal İstanbul çevresinde bulunan tarım arazilerinin imar izni almasını sevinçle karşılıyor.

KANAL İSTANBUL PROJESİ İLE İLGİLİ O HABER

Gazeteci Batuhan Çolak kendi sosyal medya hesabından bir paylaşım ile Go Smart isimli Ürdünlü bir emlak şirketinin hazırladığı reklamı paylaştı. Reklam filminde, Kanal İstanbul Projesi çevresinde bulunan arsalara dair tanıtım yer alırken, bu arsalar için imar izni alındığı ifade ediliyor. Emlak şirketi yetkilisi konuşmasında "Geçen dönemde tarla olarak nitelendirilen bu arsa, artık ticaret ve konut alanı olarak imarlıdır ve değeri kat kat artmıştır. Arsa alan herkesi tebrik ederiz" ifadelerini kullandı.

İkinci Bir Video Daha Var

Çolak, Kanal İstanbul ile ilgili olarak bir video daha paylaşırken bu videoda, firma bu kez Kanal İstanbul çevresine kurulacak olan "Yenişehir" isimli bölgede bulunan arsaların satış reklamını yapıyor. Bu arsaların tanıtımında ise bu arsaların herhangi bir yabancının sahip olabileceği arsalar olup Türk vatandaşlığı almaya hak kazandırabilecek arsalardır ifadeleri kullanılıyor.

SEZEN AKSU TARTIŞMALARININ YAŞANDIĞI DÖNEM

Gazeteci Çolak konuya ilişkin yazısında imar ile ilgili kararların Sezen Aksu tartışmalarının yaşandığı gündelerde alındığını duyurdu. Çolak yazısında konuya ilişkin "Kanal İstanbul çevresine kurulacak olan Yenişehir, Araplara böyle satılıyor. Videodaki satıcı “Şükürler olsun” diyerek aylardır bekledikleri kararın çıktığını açıklıyor. Çok önemli bir detay var. Satılan alanlar tarım arazileri, ama satıcı “imar gelecek” garantisi veriyor ve böylece değerinin katlanacağını açıklıyor. Arazilerimizi alıyor, vatandaşlığa hak kazanıyorlar. Sonrasında konutlarını dikecekler." ifadelerini kullandı. Çolak imar planının 17 Ocak tarihinde yani tam Sezen Aksu tartışmalarının gündeme geldiği tarihte alındığını da söyledi.