Ünlü Gazeteci, Meral Akşener'i Manukyan'a Benzetti Ortalık Karıştı!

Star Gazetesi köşe yazarlarından Aziz Üstel bugünkü yazısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i sert sözlerle eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Netanyahu'ya benzeten Meral Akşener'i Aziz Üstel de Manukyan'a benzettiğini ifade etti.

Ünlü Gazeteci, Meral Akşener'i Manukyan'a Benzetti Ortalık Karıştı!

Star Gazetesi köşe yazarı Aziz Üstel bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında yazdığıu yazı ile gündem oldu. Meral Akşener hakkında sert ifadeler kullanan Aziz Üstel, Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'ya benzetmesini eleştirdi.

MERAL AKŞENER'İN AÇIKLAMASINA TEPKİLER DEVAM EDİYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hafta içinde yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında, “Sayın Erdoğan'ın İsrail versiyonu olan Benyamin Netenyahu, siyasi rakiplerini baltalamak ve bu şekilde koltuğunu koruyabilmek için gözünü kırpmadan sivillerin ve çocukların hayatlarına kastetmekten geri durmadı.” sözlerini söylemişti.

MERAL AKŞENER'İ MANUKYAN'A BENZETTİ

Bu sözler hafta boyunca eleştirilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meral Akşener hakkında bu sözleri nedeniyle tazminat davası açtı. Star Gazetesi köşe yazarı bugünkü yazısında bu konuyu ele aldı. Aziz Üstel Meral Akşener'e köşesinden seslenerek, “Ben sizi Manukyan'a benzetsem ne dersiniz hanımefendi” dedi. Genelev patronu olan Matild Manukyan'a benzetilmesi üzerine Meral Akşener destekçileri Aziz Üstel'e yoğun şekilde tepki göstermeye başladılar.

Aziz Üstel yazısının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ABD Başkanı Joe Biden'a benzetebilirisiniz ya da İngiltere Başbakanına... ya da ne bileyim Almanya Şansöliyesine. Beğenmese de kimsenin bir itirazı olmaz. Amma benim ülkemin Cumhurbaşkanını, bebek katili Netanyahu'ya benzetirseniz orada size hooop deriz ham'fendi. Tabi siz ve Kılıçdaroğlu kemal Bey Batılılarla has dost olduğunuz için onlara benzetemezsiniz.”

Aziz Üstel yazısının devamında Manukyan'ın genelev patroniçesi olduğunu ve servetinin hesabını birle tutamadığını belirtti. Ancak buna karşın oldukça yardımsever birisi olan Manukyan'ın Kızılay'dan Mehmetçik Vakfı'na kadar bağışlar yaptığını ama genelev patroniçesi olarak tanındığını bildirdi. Ardın Meral Akşener'e seslenen Aziz Üstel, Bütün artılarına rağmen sizi Manukyan'a benzetsem bağırıp çağırırsınız. Peki sizin böyle bir hakkınız var da bu ülkenin Cumhurbaşkanının yok mu? Siz bu ülkenin Cumhurbaşkanını bir bebek katiline benzeteceksiz ve biz de susup oturacağız öyle mi? Yok öyle yağma” dedi.

İYİ PARTİ'DEN TEPKİ

Aziz Üstel'in bu sert yazısına İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan aynı sertlikle yanıt vererek, “Aziz Üstel hepimize adını hatırlattığı bu kadının yanında nasıl bir görev ifa ediyordu.” dedi.