Ünlü Kripto Para Ekonomistinden Çok Konuşulacak Tahmin! Bitcoin, SHIB ve Diğer Altcoinlerde Çöküşün Tarihini Verdi!

Eski Goldman Sachs yöneticilerinden Raoul Pal, kripto paralara yönelik kritik bir değerlendirmede bulundu! Peki, Bitcoin, SHİB, Ethereum ve altcoinlerde son durum ne? İşte detaylar…

Finans 25.04.2022 - 11:18 25.04.2022 - 11:22 Duygu Dilan Duman

Kripto para piyasalarında 2022 yılının ilk aylarından itibaren sert fiyat dalgalanmaları görülmeye devam ediyor. Yaşanan bu sert inişler ve çıkışlar sonrasında birçok yatırımcı ise endişelenmeye devam ediyor. Piyasalarda yatırımcıları tedirgin eden bir yeni tahmin ise eski bir Goldman Sachs çalışanından geldi. Raoul Pal tarafından yapılan tahminlere göre Bitcoin ve altcoin piyasalarında önümüzdeki günlerde aşağı yönde bir hareket başlayacağı bildiriliyor.

Kripto Paralarda Çöküş Mü Başladı?

Kripto para piyasalarında Bitcoin ile birlikte öne çıkan birçok altcoinde de benzer bir negatif hava sezilmeye devam ediyor. Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından Goldman Sachs’ta yöneticilik görevinde bulunan eski bir çalışan Raoul Pal ise kripto paralarda yaşanacak gelişmeler hakkında net ifadeler kullandı. 1 milyon takipçili Twitter hesabından Nasdaq ve kripto para borsaları arasındaki ilişkiden bahsetmesi ile dikkat çekiyor.

Raoul Pal’e göre teknik açıdan kritik kabul edilen destek noktasının kırılması halinde daha düşük dip seviyelerinin görülme potansiyelinin son derece yüksek olduğu aktarıldı. Aynı sebeplere dayanarak kripto para piyasalarında yeni düşüşlerin gelebileceğini savunuyor. Bu yönden kripto para yatırımcısının önümüzdeki dönem için çok temkinli olması gerektiği aktarılıyor.

Bitcoin Kaç Dolar?

bitcoin-13

25 Nisan Pazartesi gününe yeni haftanın ilk işlem gününde 39 bin 200 bandında güne başlayan lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saat içinde düşüş eğilimi gösterdi. Yeniden 40 bin dolar altına sarkan Bitcoin’de riskli hareket devam ediyor.

Ethereum Ne Kadar Oldu?

Bitcoin’in hemen ardından en yüksek piyasa değeri ile ikinci sırada gelen Ethereum ise 2 bin 850 doların hemen üzerinde seyrediyor. Bitcoin’de olduğu gibi son 24 saatte yaşadığı değer kaybı ise dikkat çekiyor.

SHIB Ne Kadar?

Popüler meme coinlerden SHIB ise kötü bir grafik izlemeye devam ediyor. 0,000023 USD seviyesinden işlem gören SHIB’i ise benzer bir hareketle rakibi DOGE 0,1284 USD ile takip ediyor.  

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@