Ünlü milyarder kripto yatırımcısının kafasını karıştırdı! Piyasada yön neresi olacak?

Kripto para yatırımları ile bilinen Galaxy Digital CEO’su,fon yöneticisi ve yatırımcı Mike Novogratz çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü milyarder önceden kripto paralarda yükseliş beklediğini söyledi

Finans 07.05.2022 - 17:41 07.05.2022 - 17:42 Duygu Dilan Duman

Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, son açıklamalarıyla yatırımcılarda kafa karışıklığı yarattı. CNBC kanalına konuşan ünlü fon yöneticisi, kripto para piyasasını değerlendirirken, piyasadaki düşüşün bir süre daha devam edebileceğine dikkat çekti. Kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan ünlü milyarderin bu açıklamaları, yatırımcıların kafasını karıştırdı.

En büyük kripto para yatırım fonlarından Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, birbirleri ile çelişen açıklamalar yaptı. Ünlü milyarder son röportajında ABD teknoloji borsası Nasdaq’ta bir dip daha beklediğini ve bu düşüşe paralel bir şekilde kripto para piyasasında da büyük çaplı düşüş yaşanabileceğini söyledi. Mike Novogratz’ın Bitcoin destekçisi olmasına rağmen piyasa hakkındaki olumsuz yorumları, kripto para topluluğunda yeni bir tartışma yarattı.

Mike Novogratz Piyasayı Değerlendirdi

mike-novogratz

Katıldığı televizyon programında çarpıcı yorumlar yapan Mike Novogratz, kripto para piyasasındaki düşüşün devam edebileceğini söyledi. Bununla birlikte finansal piyasalarda bir dip noktası daha beklediğini söyleyen milyarder fon yöneticisi, bu seferki düşüşün yumuşak bir iniş olmayacağını ve sert çakılma hareketi beklediğini kaydetti. Mike Novogratz, bu görüşlerine sebep olarak kripto para piyasasının Fed’in 50 baz puanlık faiz artışını henüz fiyatlamamasını öne sürdü.

Hisse senetleri ve kripto para gibi riskli varlıklardan çok ciddi bir çıkış yaşanabileceğini kaydeden Mike Novogratz’ın açıklamaları toplulukta büyük ilgi gördü. Öte yandan en büyük kripto para birimi Bitcoin, son 2 gün içerisinde yüzde 10’dan fazla değer kaybı yaşayarak yatırımcılardaki panik satışlarını hızlandırdı.

Çelişkili Yorumlar Yatırımcıyı Bezdirdi

Sektörde BTC boğası olarak bilinen Mike Novogratz, son dönemde kripto para birimleri hakkında olumsuz açıklamaları ile gündeme geliyor. Ancak ünlü milyarder Mart ayındaki açıklamasında kripto paraların bu yılın sonuna kadar ralli yaşaması durumunda hiç şaşırmayacağını ifade etmişti. Önce ralli beklentisi daha sonra da büyük çöküş yorumu yapan Mike Novogratz, yatırımcıların kafasını karıştırdı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@