Ünlü Mimar Selim Yuhay ile Eski Eşi Evlin Avidor Konut Satışı Nedeni İle Mahkemelik Oldu!

Televizyonda yayımlanan tadilat programları ile adını duyuran ünlü mimar Selim Yuhay olaylı bir boşanma davası yaşamıştı.

EMLAK MAGAZİN 20.02.2020 - 10:58 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Televizyonda yayımlanan tadilat programları ile adını duyuran ünlü mimar Selim Yuhay olaylı bir boşanma davası yaşamıştı. Eşi ile boşandıktan sonra eşinin eski günlüklerinden aldatıldığını öğrendiğini iddia eden ünlü mimarın anlaşmalı boşanmanın iptal başvurusu Yargıtay tarafından kabul edilirken eski eş Avidor ise aile konutu satışı iddiası ile soluğu mahkemede aldı. Detaylar haberimizde...

Selim Yuhay ve eşi Evlin Avidor 3 çocuklarına rağmen anlaşmalı olarak boşanma kararı aldıklarını duyurmuştu. Çift anlaşmalı olarak boşanırken ünlü mimar Maslak'ta bulunan lüks evini eski eşi ve çocuklarına bırakmıştı. Ancak boşanmadan sonra eski eşinin günlüğünü bulan Yuhay günlük sayfalarında evli oldukları dönemde eski eşinin yine kendisi de evli olan bir erkekle aldattığını öğrendiğini iddia ederek büyük bir şok yaşamış ve mahkemeye başvuruda bulunarak anlaşmalı boşanmanın iptalini istemişti. SELİM YUHAY EVİ SATTI, ESKİ EŞ MAHKEMEYE KOŞTU!Yuhay'ın anlaşmalı boşanma için açmış olduğu yeniden yargılama talebi Yargıtay tarafından kabul edilirken Avidor ise aile konutu olarak kullandıkları evlerinin satıldığı iddiası ile mahkemeye başvuruda bulundu. Konu hakkında Avidor'un avukatı, "Davalı mahkeme kararına aykırı davranmıştır. Müvekkilim çocuklarıyla birlikte tahliye edilme riskiyle karşı karşıyadır. Oturduğu evin elinden alınacağı endişesiyle sürekli tedirgin bir yaşam sürmektedir" diyerek büyük bir mağduriyet yaşadığını iddia etti. Avidor tarafından açılan dava sonrasında avukatının aracılığı ile ididalara yanıt veren Yuhay ise  Avukatı aracılığıyla davaya cevap veren Selim Yuhay ise "Müvekkilim, davacının hileli davranışlarıyla anlaşmalı boşanmaya ikna edilmiştir. Müvekkilimin mülkiyetindeki daireyi satmasının boşanma protokolüne aykırılık oluşturmamıştır.Tazminat için davacının bir zararının olması gerekir. Mülkiyet hakkının başkasına devredilmesi, intifa hakkı sahibi açısından herhangi bir sorun teşkil etmez. Davanın reddini istiyoruz" açıklamasında bulundu. Çiftin boşanma süreci daha çok konuşulacak gibi görünüyor. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@