Ünlü Oyuncu Hayatını Kaybetti! Sabina Toziya Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır, Neden Öldü?

Ünlü oyuncu Sabina Toziya'nın hayatını kaybettiği açıklandı. Sabina Toziya kimdir, kaç yaşındadır, neden öldü?

Ünlü Oyuncu Hayatını Kaybetti! Sabina Toziya Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır, Neden Öldü?

ATV'de yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde uzun yıllar oynayan ünlü oyuncu Sabina Toziya'nın hayatını kaybettiği bildirildi. Sabina Toziya'nın ölüm haberini Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin senaristi Bahadır Özdener duyurdu.

ÜNLÜ OYUNCU HAYATINI KAYBETTİ

Bahadır Özdener sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Çok kıymetli Sabina Toziya'yı, Hayriye annemizi Rahmeti rahmana uğurladık. Allah'tan annemize rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar dilerim.” ifadelerini kullandı.

BEYNİNDE TÜMOR TESPİT EDİLMİŞTİ

Sabina Toziya, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisnde oynadığı sırada geçtiğimiz sezonun başında rahatsızlık geçirmişti. Beyninde tümör tespit edilen 75 yaşındaki oyuncu hemen tedavi altına alınmış ve dizide de oynadığı Hayriye Anne rolü öldürülmüştü.

AMELİYATI MAKEDONYA SAĞLIK BAKANI YAPMIŞTI

Makedonyalı olan Sabina Toziya geçirdiği rahatsızlığın ardından ülkesine götürülmüştü. Orada yapılan tetkiklerin ardından ameliyata alınmış ve başarılı bir operasyon geçirmişti. Sabina Toziya'nın rahatsızlığı Makedonya'da büyük yankı uyandırmış ve ameliyatı bizzat Makedonya Sağlık Bakanı Dr. Venko Filipce yapmıştı. 10 saat süren ameliyatın ardından Sabina Toziya'nın beynindeki tümör tamamen temizlenmişti.

sabina toziya kimdir

SABİNA TOZİYA NEDEN ÖLDÜ?

Sabina Toziya geçtiğimiz günlerde yeniden rahatsızlanma işaretleri gösterince yeniden doktor tedavisi altına alındı. Ancak bu sefer ilerleyen yaşı nedeniyle doktorların müdahaleleri yetersiz kaldı ve Sabina Toziya hayata gözlerini kapadı.

SABİNA TOZİYA KİMDİR?

Sabina Toziya'nın ölüm haberinin duyulması üzerine herkes “Sabina Toziya kimdir” sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Sabina Toziya'yı Türkiye yıllar önce Star TV'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde tanıdı. Başarılı oyuncu Muhteşem Yüzyıl dizisinde Afife Hatun rolünü oynadı. Sabina Toziya'nın Türkiye'de asıl çıkış yaptığı yapım ise ATV'nin dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz olmuştu. Bu dizideki Hayriye Anne rolü ile büyük beğeni kazanan Sabina Toziya sağlık sorunları çıkana kadar rolünü devam ettirdi.

Makedonyalı sanatçı Sabina Toziya 1946 yılında Makedonya'nın Üsküp şehrinde dünyaya gelmiştir. Ülkesinde uzun yıllar oyunculuk yapan Sabina Toziya Türkiye'de de sanat hayatının ilerleyen yıllarında kendisini tanıtmayı başarmıştır. Dizi ve sinema filmleri ile Türk izleyicisinin karşısına çıkan Sabina Toziya oldukça sevilen bir sanatçı olarak takdir görüyordu. Sabina Toziya'nın vefat haberinin ardından sosyal medyada üzüntü ifade eden binlerce mesaj paylaşıldı.

SONRAKİ HABER