Ünlü Piyasa Uzmanı Bu Kez Herkesi Şaşırttı! Altın ve Dolara Bir Alternatif Daha Sundu!

Ünlü piyasa analistlerinden İslam Memiş, dolar ve altına alternatif olacak bir yatırım aracını daha ön plana çıkardı. Bu kez ezber bozan İslam Memiş’ten kritik değerlendirme geldi!

Finans 17.05.2022 - 11:57 17.05.2022 - 11:59

Piyasalarda son günlerde ciddi bir risk faktörü görülmeye başladı. Dolar kurunda devam eden yükseliş eğilimi, altın fiyatlarının da etkilenmesine neden oluyor. Ons altın fiyatları nispeten düşüş eğilimi gösterse de gram altın dolar hareketinden de etkilenerek yukarı yönlü seyretmeye devam ediyor. Piyasalara ilişkin kritik değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş ise dolar ve altında görülen yükselişe karşın kafaları karıştıracak bir değerlendirmede bulundu.

İslam Memiş Bu Kez Euro’yu İşaret Etti!

altin-ve-doviz-fiyatlari-dusmeye-basladi-28-nisan-altin-fiyatlari-1-dolar-kac-tl-1-euro-kac-lira

İsabetli piyasa tahminleri ile yatırımcıların yakından takip ettiği isimlerden biri olan İslam Memiş, dolar ve altın fiyatlarının son dönemde yakından takip edilmesinin ardından yatırımcılara yeni alternatif araçlar sunmaya devam ediyor. Euro içinde alım fırsatı yaratıldığının altını çizen İslam Memiş, elinde dolar bulunduranların euro paritesini de değerlendirmelerinin mümkün olduğunu söyledi.

Euro’daki düşüşün nimet olduğuna işaret eden İslam Memiş, euro/dolar paritesinin beklentisinden çok daha az seviyelerde olduğunu söyleyen İslam Memiş, 1,05 seviyelerinde, silkeleme operasyonu ile 1.03 seviyelerine kadar gerilediğine dikkat çekti. Elinde dolar bulunduranların euro tercih ederek de farklı bir strateji izleyebileceklerini aktardı.

Sert Düşüşler Fırsat Yaratabilir!

Dolar ve altının yanı sıra alternatif olarak euro ve gümüşü öne çıkaran İslam Memiş, euro dışında gümüş için de kritik değerlendirmelerde bulundu. Gümüşün gram fiyatının 10,34 lira seviyelerinde olduğunu ifade eden İslam Memiş, geri çekilme olduğunu ancak beklentisinden de daha fazla bir değer kaybettiğini ifade etti. Yaşanan bu sert düşüşlerin fırsat yaratabileceğini belirtti.

Elinde TL bulunan dolar olan yatırımcılar için gümüşün bu hareketinin iyi bir fırsat olabileceğine işaret eden İslam Memiş, sadece tek bir enstrümana yatırım yapmış olanların böyle hareketler sonrasında morallerinin ciddi bir şekilde bozulduğunu söyledi. Ancak sürekli olarak yükselen bir ekonomi – finans olmadığını ve yatırımın farklı alanlara uygun şekilde bölünmesinin daha iyi olabileceğini bildirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@