Ünlü Spor Spikeri Fikret Engin Hayatını Kaybetti! Fikret Engin Kimdir, Nerelidir, Neden Öldü?

Ünlü spor spikeri Fikret Engin'in hayatını kaybettiği açıklandı. Peki Fikret Engin kimdir, kaç yaşındaydı, hastalığı neydi, neden öldü, nerelidir? Fikret Engin'in ölüm haberini kamuoyuna ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı duyurdu.

Ünlü Spor Spikeri Fikret Engin Hayatını Kaybetti! Fikret Engin Kimdir, Nerelidir, Neden Öldü?

Spor dünyasına acı haber bomba gibi düştü. Ünlü spor spikeri ve televizyon programcısı Fikret Engin'in hayatını kaybettiği açıklandı. Fikret Engin'in ölümü üzerine spor dünyasından başsağlığı mesajları adeta yağarken ünlü spiker hakkında da araştırmalar yapılmaya başlandı.

FİKRET ENGİN NEDEN ÖLDÜ?

Spor spikeri Fikret Engin bir süredir hastanede tedavi görüyordu. 25 Mayıs'ta aniden rahatsızlanan Fikret Engin hemen hastaneye kaldırılmıştı. Yapılan tetkikler sonucu şeke rkomasına girdiği tespit edilen Fikret Engin tedavi altına alınmıştı. Ancak doktorların tüm müdahalelerine rağmen Fikret Engin dün gece yarısı hayatını kaybetti. Fikret Engin'in ölüm sebebinin şeker koması olduğu bildirildi.

ÖLÜM HABERİNİ ACUN ILICALI DUYURDU!

Fikret Engin'in ölüm haberini TV8'in sahibi ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı duyurdu. Fikret Engin yıllarca TV8 bünyesinde çalışmış ve çok sayıda programın hem yapımcılığını hem de spikerliğini üstlenmişti. Acun Ilıcalı ile mesai arkadaşı olan Fikret Engin için Acun Ilıcalı, “Mekanın cennet olsun, yerin asla dolmayacak değerli dostum.” mesajını paylaştı.

Ünlü Spor Spikeri Fikret Engin Hayatını Kaybetti! Fikret Engin Kimdir, Nerelidir, Neden Öldü? - Resim 1

Fikret Engin'in ölüm haberinin en çok etkilediği isimlerden birisi de şüphesiz yıllarca onunla TV8'de Bay Tahmin programını yapan Murat Özarı oldu. Kendisine en yakın mesai arkadaşını kaybeden Murat Özarı da, “Canım kardeşim, kader arkadaşım. Seni kaybetmiş olmaya alışmak çok zor olacak. Dünyam yıkıldı.” sözleri ile duygularını ifade etti.

FİKRET ENGİN KİMDİR?

1973 yılında Bursa'da dünyhaya gelmiş ve eğitimini bu şehirde almıştır. Medya sektörüne giriş yapması ile de İstanbul'a taşınmıştır. Meslek hayatında çeşitli medya kuruluşlarında görev almış ve başarı ile kariyer basamaklarını tırmanmıştır. Star TV, ATV, üper FM, Teleon TV, TV8 gibi yayın organlarında görev yapmıştır. TV8'de Murat Özarı ile beraber yaptığı Bay Tahmin programı ile zirveye çıkmış ve tüm Türkiye'nin yakından tanıdığı bir isim haline gelmiştir. Futbol maçlarında yaptığı spikerlik ile kendine has bir tarz ortaya koymuştur.

SONRAKİ HABER