Üretime Milli Emlak Dopingi! Fiyatları Düşürecek Yeni Hamle Tarım Arazileri Aylık 1.000 Taksitle Kiraya Verilecek

Gıda fiyatları büyük bir hızla yükselirken atıl tarım arazilerini üretime açmak için devlet Milli Emlak üzerinden yeni kiralık tarla ilanları yayımladı. Devletten kiralık tarla, tarım arazisi ilanları

Emlak Haberleri 07.04.2022 - 11:01 07.04.2022 - 11:21 Gülcan Özer

Atıl durumda olan tarım arazilerin tarıma kazandırmak ve bu sayede gıda fiyatlarında yaşanan yükselişi dizginlemek için hükümet Milli Emlak üzerinden ilanlar yayımladı. Kiralık tarım arazisi ilanları ile vatandaşlara düşük fiyatlarla yatırım yapma ve üretime katkı verme fırsatı sunulurken bir yandan da artan tarım arazileri sayesinde üretim miktarı arttırılacak. 

Üretimdeki artışın desteklediği gıda fiyatlarında düşüş beklenirken tarım arazileri Milli Emlak üzerinden kiraya çıktı. Milli Emlak resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlar ile çok sayıda ilde yer alan verimli tarım toprakları yeniden üretime kazandırılacak. 

MİLLİ EMLAK KİRALIK TARIM ARAZİSİ VE TARLA İLANLARI YAYIMLANDI! 

Yayımlanan ilanlar kapsamında farklı illerde yer alan çok sayıda tarım arazisi kiraya çıkartıldı. Fiyatlar tarım arazisi ve tarlaların bulunduğu illere, metrekaresine ve verimine göre değişiyor. Örneğin Konya Seydişehir'de yer alan 1.737 metrekareye sahip olan tarla için kira bedeli sadece bin TL olarak belirlendi. 

tarla ilanları 1

Konya'nın Seydişehir ilçesinde yer alan 26 bin 400 metrekareye sahip olan tarla için ise talep edilen kira bedeli 15 bin 850 TL olarak belirlendi. Niğde Altunhisar ilçesinde yer alan tarla için ise 53 bin 509 m2 büyüklüğündeki tarlanın kira bedeli ise 2 bin TL oldu. 

tarla ilanları 2

Konya Seydişehir ilçesinde yer alan 16 in 948 metrekare büyüklüğündeki tarla 7 bin 200 TL bedelle kiraya verilirken 26 bin 316 m2 büyüklüğe sahip olan tarlanın fiyatı 15 bin 800 TL olarak ilanda yer aldı. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@