Üsküdar Belediyesi Konut İmarlı 5 Arsayı İhaleyle Satışa Çıkardı

İstanbul ili Üsküdar Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanla belediye mülkiyetinde bulunan ve üzerinde konut inşa edilebilecek 5 adet taşınmazın ihaleyle satılacağı duyuruldu. 

Emlak Haberleri 31.07.2021 - 04:00 31.07.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de belediyeler kendi mülkiyetlerinde yer alan taşınmazları ihale yoluyla satarak belediye bütçelerine ek kaynak yaratmaya devam ediyorlar. Bu yönde ilanların yayınlanması sürüyor. Son olarak İstanbul Üsküdar Belediyesi tarafından bir ilan yayınlanarak taşınmaz satışı yapılacağı duyuruldu.

HANGİ TAŞINMAZLAR SATIŞA ÇIKARILDI?

İstanbul Üsküdar Belediye Başkanlığı ihale ile satacağı arsalara ilişkin detaylı bir açıklama yaptı. Satılacak olan taşınmazların vasıflarının birisinin tarla ve diğerlerinin ise arsa olduğu bildirildi. Satışa çıkarılan tüm taşınmazların üzerinde konut inşa edilebileceği belirtildi. 

Satışa çıkarılan taşınmazların yüzölçümü olarak en büyüğünün 1.003 metrekare ve en küçüğünün ise 284 mertrekare olduğu belirtildi. Ayrıca taşınmazların tamamının boş olduğu bildirildi. 

MUHAMMEN BEDELLER AÇIKLANDI!

Üsküdar Belediyesi tarafından satışa çıkarılan taşınmazlar için belirlenen muhammen bedeller de açıklandı.Buna göre Üsküdar Belediyesi'nin ilgili birimleri tarafından yapılan değerlendirmede en yüksek muhammen bedel 3 milyon 276 bin 232 lira ve en düşük muhammen bedel ise 1 milyon 704 bin lira olarak açıklandı.

Geçici teminat bedelleri de Üsküdar Belediyesi'nce açıklandı. İhaleye katılıp teklif vermek isteyecek gerçek veya tüzel kişilerin ödemek zorunda oldukları geçici teminat bedellerinin en yükseğinin 98.300 TL ve en düşük geçici teminat bedelinin ise 52 Bin TL olduğu bildirildi. 

taşınmaz satış ihalesi ilanı

İHALE NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Üsküdar Belediyesi taşınmaz satış ihalelerine ilişkin kapsamlı bilgilendirme yaptı. Buna göre 2886 sayılı Devlet İhale Yasasının 35. maddesinin (a) bendine göre ihalelelerin tamamı kapalı teklif usulü ile yapılacak. İhaleler 12 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak. 

İhale yeri olarak ise Üsküdar Belediyesi Encümen Salonu açıklandı. İhaleye katılmak isteyecek olan gerçek veya tüzel kişiler ihale şartnamesini Üsküdar Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nden 100 TL karşılığında temin edebilecekler. 

Üsküdar Belediyesi tarafından yapılacak olan taşınmaz satış ihalesi kapsamında gerçek veya tüzel kili katılımcılar ihale tekliflerini kapalı zarf ile verecekler. Bu yöntemle verilecek ihale teklifleri ihale komisyonunca değerlendirilecek. En yüksek tekliflerin sahipleri taşınmazları satın almaya hak kazanacaklar. 

Öte yandan Üsküdar Belediyesi yayınlanan ilanda ihaleyi yapıp yapmamakla ihale komisyonunun serbest olduğunu duyurdu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@