Üsküdar Belediyesi'nden İstanbul Boğazı Lokasyonunda Satılık Kıymetli Arazi

Üsküdar Belediyesi, İstanbul Boğazı manzaralı değerli bir araziyi satışa çıkardı. Nakkaştepe'de bulunan 1.343 metrekarelik arazi için 30,8 Milyon TL fiyat belirlendi. 

Emlak Haberleri 30.10.2021 - 18:13 30.10.2021 - 18:13 Engin Uzunoğlu

Belediyelerin mülkiyetlerinde bulunan arazilerin satışlarına son hız devam ediliyor. Belediyeler yayınladıkları ilanlarla bu arazilerin satışlarına ilişkin duyuruları yapıyorlar. İhaleyle satışı yapılan bu araziler gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenle riçin de çok önemli fırsatlar sunabiliyor. Belediyelerin arazi satışına dair yapılan son dikkat çekici duyurunun altında Üsküdar Belediyesi imzası var. 

İSTANBUL BOĞAZI MANZARALI SATILIK ARAZİ

Üsküdar Belediyesi tarafından yayınlanan resmi ilana göre Nakkaştepe'de bulunan 1.343 metrekarelik bir arazi satışa çıkarıldı. İstanbul Boğazı'na hakim bir lokasyonda bulunan bu arazinin satışı ihale yoluyla gerçekleşecek. İhaleye katılacak olanların verecekleri geçerli teklifler arasında en yüksek bedelli teklifin sahibi çok kıymetli araziyi satın alma hakkı elde edecek. İhaleden doğan yükümlülüklerini yerine getiren hak sahipleri arazinin sahibi olabiliyorlar.

nakkaştepe satılık arazi

MUHAMMEN BEDEL BELİRLENDİ

İstanbul Üsküdar Belediyesi tarafından satışa çıkarılan arazinin mali şartları da açıklandı. Buna göre belediye birimleri tarafından yapılan değerleme ile muhammen bedel belirlendi. Üsküdar Belediyesi Nakkaştepe'de bulunan 1.343 metrekarelik kıymetli arazi için 30 Milyon 897 Bin TL tutarında bir muhammen bedel belirlenmesi yaptı. 

İMAR DURUMU NE?

Satışa çıkarılan Nakkaştepe'deki arazinin imar durumu hakkında da Üsküdar Belediyesi tarafından bilgi verildi. Buna göre satılacak olan arazi imar planlarında “Turistik Tesis Alanı” olarak yerr alıyor. Bu araziyi satın alanlar bu arazi üzerinde turizm tesisi inşa edebilecekler. Bu kapsamda bölgede otel inşaatı yapılabilecek. Lokasyonu açısından da arazinin otel yapılmak için satın alınması bekleniyor. 

üsküdar belediyesi arazi satışı

LOKASYON BİLGİLERİ!

Nakkaştepe'de bulunan kıymetli arazi ile alakalı lokasyon bilgileri de merak konusu oldu. Buna göre arazi şu anda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan İSPARK'ın otoparkı olarak faaliyet gösteriyor. Bahçeşehir Koleji ile Koç Topluluğu Spor Kulübü'ne komşu olan arazi için son dönemlerde en dikkat çekici gayrimenkul satışı olacağı değerlendirmeleri yapılıyor. 

İHALE EN ZAMAN OLACAK?

Üsküdar Belediyesi tarafından satışa çıkarılan Nakkaştepe'deki 1.343 metrekarelik arazinin satış ihalesi 11 Kasım 2021'de Üsküdar'da yapılacak. İhaleye katılmak isteyenler tekliflerini 10 Kasım 2021 saat 15:00'a kadar Üsküdar Belediyesi'nin ilgili birimine iletebilecekler. İhaleye yoğun bir katılımın olmasının beklendiği bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@