Usta Analistten Yükseliş Ve Felaket Senaryoları! Bitcoin İçin Kritik Fiyat Tahminleri!

Kripto para piyasasının efsane analistleri arasında yer alan Michael van de Poppe, Bitcoin için yeni fiyat tahminlerini açıkladı. Bitcoin ne kadar olacak? 

Finans 04.01.2022 - 02:44 04.01.2022 - 02:44 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında 2022 yılı karışık seyirde başladı. Bir süre önce 50 bin Dolar seviyesinin üzerinde pozisyon alan Bitcoin yeniden 50 Bin Dolar noktasının altına çekildi. Şu anda 46 Bin Dolardan işlem gören Bitcoin için yatırımcıların kafası oldukça karıştı. Bitcoin yatırımcıları bundan sonra fiyatlamanın nasıl olacağına dair analistlerin değerlendirmelerine dikkat kesildiler.

BİTCOİN İÇİN RALLİ BEKLENTİSİ

Kripto para piyasaları hakkında yaptığı değerlendirmelerle sürekli olarak gündemde ilk sıralarda yer alan usta analist Michael van de Poppe, Bitcoin'in 50 Bin Dolar üzerinde bir ralli noktası bulmaya çalıştığını ifade etti. Bitcoin satın almak isteyen yatırımcılara da bir tavsiyede bulunan Michael van de Poppe, direnç ve destek seviyelerine azami derecede dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. 

BİTCOİN ZARAR TELAFİSİ PEŞİNDE

Bitcoin'in bir yükseliş ivmesi başlatabileceğini söyleyen Michael van de Poppe, "Bitcoin şu anda zararlarını telafi edebilecek bir yükseliş trendi peşinde diyebiliriz. Bu yükseliş için sağlam bir temel bulunuyor. Ancak bu desteğe rağmen Bitcoin halen daha düşük bir işlem yörüngesinde sıkışıp kalmaya devam ediyor. Bu kısır döngüden Bitcoin'in çıkması gerekiyor. 51 Bin Dolar üzerine çıkmayan bir Bitcoin için yükselme başladı diyemeyiz." dedi.

BİTCOİN İÇİN YÜKSELİŞ SENARYOSU!

Bitcoin'in yükseliş trendi için aşamalarını açıklayan Michael van de Poppe, "Bitcoin yükseliş trendine aşamalı olarak girecektir. Öncelikle şu anda 48 bin Dolar seviyesi aşılmalıdır. Ardından da hedef olarak 49 Bin Dolar noktası belirlenip o seviye geçilmelidir. Bu iki nokta Bitcoin momentumu için kritik bir tetikleyici konumunda bulunuyor. Bu aşamalar güçlü şekilde gerçekleşmedikçe Bitcoin için bahar havasına ulaşılamayacaktır." ifadelerini kullandı.

FELAKET SENARYOSU HENÜZ DEVRE DIŞI KALMADI!

Bitcoin'in en kötü senaryoyu henüz devre dışı bırakamadığını söyleyen Michael van de Poppe, "Bitcoin halen daha düzeltme hareketi etkisine girebilecek bir noktada bulunuyor. Bundan dolayı en kötü senaryo devre dışı kaldı denilemez. Bir düzeltme hareketi ile 41 Bin Dolar noktasına gerileyen Bitcoin görebiliriz. Eğer 40 Bin Dolar altına salınma gerçekleşirse bu senaryoyu tersine çevirebilmek aylar alabilir." şeklinde belirtti.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmelerle yatırım kararı alınmamalıdır. Buradaki yorumlar tamamen bilgilendirme amacıyla kullanılmıştır. Haberimizde yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@