Uyanık ev sahipleri işbaşında! Öğrencilerin kiralık ev çilesi başladı!

Milyonlarca öğrenci üniversite hayali için kendi memleketlerini terk ederek büyükşehirlerde bulunan büyük üniversitelere gitme hayali kuruyor.

EMLAK HABERLERİ 23.07.2019 - 11:40 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Milyonlarca öğrenci üniversite hayali için kendi memleketlerini terk ederek büyükşehirlerde bulunan büyük üniversitelere gitme hayali kuruyor. Öğrenciler üniversiteye yerleştirme sıkıntısı ile uğraşırken uyanık ev sahipleri de evlerini öğrencilere en yüksek fiyattan kiralamanın derdine düştü.

Öğrencilik hem üniversite hem hayat mücadelesi kapsamında çok zorlu yılların geçtiği dönemlerdir. Evlerinden uzakta üniversite okuyan öğrenciler ise üniversitedeki derslerinin yanı sıra uyanık ev sahipleriyle mücadele ediyor. Kiraladıkları ev için fahiş fiyat isteyen ev sahipleri normal şartlarda bin liraya kiraya verecekleri evlerini öğrencilere kişi başı bin liradan kiraya verme derdine düşüyor.AİLEYE BİN LİRAYA OLAN EV ÖĞRENCİYE 4 BİN LİRAYA KİRAYA VERİLİYORÖğrenciler de kısıtlı imkanlarla okumanın derdinde oldukları için sıkıcı yurt hayatındansa evde kalmayı tercih ediyor. Evde kalmak isteyen öğrenciler çekirdek ailelere kiralanan evlerde kalmak isteseler de uyanık ev sahipleri normal şartlarda bin liraya kiraya verecekleri evlerini 4 kişilik bir öğrenci grubuna kişi başı bin liradan 4 bin lira kiraya vermenin derdini taşıyor. Öğrenciler de mecburen zaman zaman ev sahiplerinin bu fahiş fiyatlarına razı olmak zorunda kalıyor.İSTANBUL’DA EVLER YÜZDE 50 YÜKSELDİBüyük üniversitelerin yer aldığı İstanbul'da kiralık fiyatları bir anda yüzde 50 oranında yükseldi. Ev sahipleri YKS tercih sonuçlarının açıklanmasını bile beklemeden evlerini öğrenciye kiralamanın derdine düştü.Emlak , toki ve kredi haberlerinde bilgi alışveriş yapmak için TIKLAYINEmlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@