Uygun Fiyata Satılık Evler! Türkiye'nin Farklı İllerinde İcradan Konut Satışı!

Türkiye'de konut fiyatlarındaki artışların ardından uygun fiyatlı ev satın almak isteyen vatandaşlar seçeneklerini araştırmaya devam ediyorlar. Ucuz fiyata ev satın almanın bir yolu da icra daireleri tarafından satılan evler oluyor. Şu anda icradan satılık ev ilanları nelerdir? Hangi illerde kaç TL fiyatla konut satışı yapılıyor?

EMLAK HABERLERİ 21.06.2021 - 22:20 21.06.2021 - 22:20

Türkiye'de inşaat maliyetlerinde meydana gelen fiyat artışları konut satın almak isteyen vatandaşları zor durumda bırakmaya devam ediyor. Maliyet artışlarından kaynaklanan zamlar konut fiyatlarına eklenmeye devam ediyor. Bundan dolayı da yeni bir ev sahibi olmak için konut satın almak isteyenler bütçelerinin çok üzerinde fiyatlarla karşılaşabiliyorlar. 

UYGUN FİYATLI KONUT SATIŞI!

Uygun fiyatlı konut satışı ile alakalı olarak seçenekleri araştıran vatandaşlara icra yoluyla satılan evler yeni bir alternatif oluyor. Bu evler piyasa değerinin altında bir fiyatla satışa sunuluyor. Ardından talebe göre satış fiyatı belirleniyor. Dolayısıyla talebin az olduğu evler oldukça uygun fiyata satın alınabiliyor. Bu da konut fiyatlarının yükseldiği bu dönemde çok ciddi bir seçenek olarak değerlendirilmeye başlandı.

İCRADAN KONUT SATIN ALMA

İcradan satışa çıkarılan evler için açık artırma usulüyle ihale gerçekleştiriliyor. Elektronik ortamda teklif verebilen vatandaşlar satın almak istedikleri evler için fiyat teklifinde bulunabiliyorlar. Teklifler tahmin edilen değerin yüzde 50'sini ve rüçhanlı alacakların toplamı ile satış giderlerini geçecek şekilde verilebiliyor. Bu doğrultuda yüksel teklifi veren kişi evi satın almaya hak kazanıyor. İcradan konut satın almak isteyenler belirli oranda teminat ödemesi yaparak teklif verebiliyorlar. İlgili kaideler teklif verilen internet sitesi üzerinde yayınlanan yönergeler üzerinden öğrenilebiliyor. 

İCRADAN SATILIK KONUTLAR LİSTESİ

Türkiye'nin çeşitli illerinde ve çeşitli icra dairelerinden satışa çıkarılan evler ve istenen fiyatlar şu şekilde:

-Aydın Söke 2+1 90 metrekare ev: 90 Bin TL
-Tekirdağ Çerkezköy 1+1 120 metrekare ev: 225 Bin TL
-Hatay'da 176 metrekare dubleks daire: 700 Bin TL
-Sakarya Serdivan 1+1 53 metrekare konut: 160 Bin TL
-Hatay İskenderun'da 70 metrekare 1+1 daire: 180 Bin TL
-Adana Seyhan 3+1 130 metrekare daire: 325 Bin TL
-İstanbul Silivri 100 metrekare daire: 250 Bin TL
-İstanbul Zeytinburnu 98 metrekare daire: 295 Bin TL
-İstanbul Ümraniye 78 metrekare 1+1 daire: 455 Bin TL
-Ankara Pursaklar 3+1 daire: 160 Bin TL

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@