Uyuşturucudan Tutuklanan Kürşat Ayvatoğlu Yazılı Açıklama Yaptı

Uyuşturucu kullandığı görüntüler ile son günlerin en çok konuşulan isimlerinden haline gelen ve şu anda da tutuklu olan Kürşat Ayvatoğlu yazılı bir açıklama yayınladı. Ailesi aracılığı ile yayınlanan açıklamada uyuşturucu bataklığına saplandığını söyleyen Kürşat Ayvatoğlu lüks yaşam iddialarına da yanıt verdi.

Uyuşturucudan Tutuklanan Kürşat Ayvatoğlu Yazılı Açıklama Yaptı

AK Parti Genel Merkezi çalışanlarından olan Kürşat Ayvatoğlu'nun uyuşturucu kullandığı görüntüleri gündeme bomba gibi düşmüş ve kendisini günlerdir tartışılan bir isim haline getirmişti. Kürşat Ayvatoğlu hakkında mahkeme önce adli kontrol şartıyla serbest kalmasına karar vermiş ama diğer şüphelilerin ifadeleri neticesinden yeniden tutuklanmasına hükmetmişti.

UYUŞTURUCU KULLANDIĞINI KABUL ETTİ!

Yaşanan ve tartışılan olayların merkezinde bulunan Kürşat Ayvatoğlu ailesi aracılığı ile bir açıklama yaparak olaylara dair ilk defa detaylıca kamuoyu ile bilgi paylaştı. Kürşat Ayvatoğlu yazılı açıklamasında, “Babam vefat ettikten sonra ailemin sorumluluğunu daha fazla almak zorunda kaldım. Güçlü görünürsem her kapının bana açılacağını düşündüm. Daha fazla nüfuz sahibi olma, olduğumdan çok farklı görünme çabasıyla hükümetteki güçlü insanlarla fotoğraf vererek kendime yeni kapılar açma gayreti içerisinde olmak beni her gün bir başka yanlışa sürükledi. Ardından da uyuşturucu batağının içerisine düştüm. Bu batak beni içine çektikçe çekti. Bilmediğim bir başka dünyaya savruldum. Defalarca bu illetten kurtulmak istedim ama rahmetli babamı ve annemi düşünerek kimseye bunu anlatamadım.” dedi.

Kendisi gibi yolunu şaşırmış çok sayıda gencin olduğunu söyleyen Kürşat Ayvatoğlu, “Acımasızca beni yerden yere vuranlar kendilerinin de çocukları olduğunu unutmasınlar. Hayatta kimin, neyle karşılaşacağını bilemeyiz. Annem bu zor günlerimizde tüm sorunları tek başına göğüslemeye çalışıyor. Bir anneyi düşünerek acımasızca sözlerinizi tekrar vicdanınızda tartmanızı diliyorum. Hayatımı keşke geri alabilseydim. Kendimi ölümün kıyısında hissediyorum. Çok pişmanım.” ifadelerini kullandı.

LÜKS HAYATI OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Lüks yaşantı iddiaları hakkında da açıklama yapan Kürşat Ayvatoğlu, “Arkadaşlarımla beraber ortak araba alıp satarak ve galericilerden gerçekleştirdiğim satış başına komisyon alarak hayatımı kazanıyordum. Aslında göstermeye çalıştığım gibi bir hayatım yoktu. Olduğumdan farklı görünme psikolojimle sürekli bu tür resimler yayınladım. Bu bir özgüven sorunuydu.” şeklinde konuştu.

AK PARTİ'DE NEDEN İŞE GİRDİĞİNİ AÇIKLADI

AK Parti çalışanı olmasına dair de ifadeler kullanan Kürşat Ayvatoğlu, “Ticaret ile uğraşmama rağmen AK Parti Genel Merkezi'nde işe girersem siyasi büyüklere yakın olurum düşüncesi ile tüm imkanlarımı zorlayarak işe başladım. Maddi olarak ihtiyaç duymama rağmen partinin gücü için orada olmak istedim. Bu düşünce beni çok daha büyük yanlışlara sürükledi. Öncelikle tüm bu yaşananlar için Allah'tan af diliyorum. Yaşattıklarım için hayatını perişan ettiğim annemden, kötü bir malzeme olup bütün kötü ifadelerin hedefi olan AK Parti'nin tüm mensuplarından ve bütün Türkiye'den özür diliyorum.” açıklamasını yaptı.

Emlak365.com