Uzatılan İmar Barışı Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

İmar barışı son ödeme tarihi alınan karar ile uzatılmıştı. Ancak bankalara talimat gitmediği için ödemeler hala başlayamadı. Detaylar haberimizde!

Kentsel Dönüşüm 14.07.2019 - 12:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365
İmar barışı son ödeme tarihi alınan karar ile uzatılmıştı. Ancak bankalara talimat gitmediği için ödemeler hala başlayamadı. Detaylar haberimizde!

1 Temmuz 2019 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete'de yayımlanan bakanlık kararı ile İmar Barışı son ödeme tarihi uzatılmıştı.

Yapı Kayıt Belgesi Almak Üzere Başvuruda Bulunmuş Olanların Yapı Kayıt Bedeli Ödeme Süresinin Uzatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1267)Uzatılan İmar Barışı Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

İmar barışı son ödeme tarihi uzatılmıştı ancak sitemize gelen çok sayıda yorumda bankalara bakanlık talimatı ulaşmadığı için ödemelerin yapılamadığı dile getirildi.

İmar barışı ödeme tarihi 31 Temmuz 2019 tarihinde sona ereceği için vatandaşlar bir an önce ödemelerin açılmasını istiyor. Hatırlanacağı üzere yayımlanan kararda ödemelerin devam etmesi için son ödeme tarihi 31 Temmuz tarihine kadar toplam yapı kayıt belgesi ücretinin en az yüzde 25'i kadar ödemelerini yapmaları gerekiyor.

Uzatılan İmar Barışı Son Ödeme Tarihi Ne Zaman Dolacak?

İmar barışı başvuru formu dolduran kişiler için süreç devam ediyor.

İmar barışı başvurusu yapan ve yapı kayıt belgesi ücreti belli olan kişiler bu tutarın en az yüzde 25'lik bölümünü yatırmakla yükümlü tutulacak.

Bu tarih 31 Temmuz 2019 olarak açıklandı. Yani aslında imar barışı son ödeme tarihi teknik olarak 31 Temmuz 2019 olarak belirlendi.

İmar barışını taksitle ödemek isteyen kişiler içinde kolaylık sağlandı. 31 Temmuz 2019 olarak belirlenen son ödeme tarihine kadar toplam yapı kayıt belgesi tutarının en az yüzde 25'i oranında ödeme yapan kişiler kalan yüzde 75'lik bölümü 31 Aralık 2019 tarihine kadar taksitler halinde ödeyecekler.

31 Temmuz tarihine kadar ödeme yapmayan kişiler ne yazık ki Ağustos ayında toplam borcunu ödemek isteseler dahi böyle bir ödeme yapmı hakkı elde edemeyecekler.

Özetle Temmuz ayının sonuna kadar mutlaka yüzde 25 oranında ödeme yapılması şartı aranacak.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@