Uzman Analistten Korkutan Bitcoin Yorumu: 2022 Yılında Büyük Düşüş Sinyali Veriyor!

Kripto para lideri Bitcoin son zamanlarda yeniden yükselişe geçmişken heyecan dorukta. Bu süreçte 2022 yılı için uzman bir analistin yorumları korkutan senaryoyu gündeme taşıdı.

Finans 25.12.2021 - 11:40 25.12.2021 - 11:42 Elif İşçi

Kripto para lideri Bitcoin son zamanlarda ciddi bir yükseliş trendi içerisine girdi. Uzun zamandır 50.000 dolar seviyelerine çıkamamıştı. Ancak son zamanlarda 52.000 dolar seviyelerine de ulaşmasının hemen ardından yatırımcılar arasında büyük heyecan yaşadı.

Bitcoin fiyatları son dönemlerde ciddi kayıplar yaşamaya devam etmişti. Yeni kazançlar sonrasında da kayıpları telafi etmeye başladığı görüldü. Bitcoin ile birlikte altcoinlerde de yükseliş süreci başladı.

UZMAN ANALİST ALTIN FİYATLARINI YORUMLADI

InTheMoneyStocks cephesinde görev yapan uzman analist Gareth Soloway teknik analizde bulundu. Süreç hakkında gerçekleştirdiği bir röportaj sonrasında altın fiyatlarına ve yatırımlarına dikkat çekti. 2022 yılının altının yılı olacağını düşünen analist Bitcoin fiyatlarının ve aynı zamanda altcoinlerin düşüş trendi içerisine gireceğini düşünüyor.

Altın fiyatlarının teknik analizini yapan analist 2022 yılı için son derece pozitif sinyaller aldığını ifade etti. Açıklamalarında ‘Altın konusunda yaptığım analizlerden son derece umutluyum. 2022 yılı için iyi bir fiyat performansı sergileyeceğini gösteriyorum. Altının fiyatının yukarı yönlü bir hareket yapacağını düşünüyorum. 2020 yılında yaşanan yükselişin de üzerine çıkacağını düşünüyorum’ dedi

BİTCOİN BEKLENTİSİ HAYAL KIRIKLIĞINA NEDEN OLABİLİR

Uzman Analistten Korkutan Bitcoin Yorumu- 2022 Yılında Büyük Düşüş Sinyali Veriyor!2

Bitcoin fiyatlarının ilerleyen günlerde değer artışı yaşamaya devam edeceğini düşünmesi önce heyecana neden olsa da bunun çok uzun vadede devam etmeyeceği düşünülüyor. Yıllık bazda bakıldığı zaman 54.000 dolar seviyelerinde süreci kapatabileceği de ihtimaller arasında yer alıyor. Ancak kısa vadede düşüşün devam edeceğini ve çok büyük beklentilerin yapılmaması gerektiğini düşünüyor.

Bitcoin fiyatlarının 2022 yılı içerisinde yaşayacağı düşüş tahminlerine göre 30.000 dolar seviyelerine kadar keskin bir düşüş yaşayabileceği ihtimallerini gündeme getirdi. Hatta bununla da kalmayıp Bitcoin fiyatlarının daha kötü bir senaryo ile 20.000 dolar seviyelerine de gerileyebileceği ihtimaller arasında yer alıyor. Bazı uzmanlar rekor yükseliş tahminleri yaparken bu düşüş tahmini oldukça korkutucu bir senaryo oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@