Uzman Kripto Para Analistlerinden Eylül Ayı Bitcoin Fiyat Tahminleri!

Kripto para piyasasına olan ilgi artarken bu piyasaya olan hakimiyetleri ile tanınan uzman isimler Eylül ayına ilişkin fiyat tahminlerini açıkladılar. 

Finans 05.09.2021 - 04:00 05.09.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında Eylül ayı pozitif seyirle başladı. Piyasada bir bahar havası eserken yatırımcılar Eylül ayından oldukça umutular. Krpto para piyasalarına hakimiyetleri ile tanınan uzman isimler ise kısa vadeli işlemlerde alınabilecek sonuçlara ilişkin tahminlerini açıkladılar. Uzman analistlerin bu tahminleri yatırımcılara umut verdi. 

BİTCOİN İÇİN EYLÜL AYLARI HEP KRİTİK OLDU

Kripto para analisti Anırudh Tıwarı yaptığı son değerlendirmesinde, “Bitcoin genel olarak döngüsel bir sistem içerisinde hareket ediyor. Bunun için de Eylül ayı istatistiklerine bakmak önemli bir fikir verecektir. Eylül ayları Bitcoin için genellikle cansız geçiyor. Son 8 yılın verilerine bakıldığında Bitcoin Eylül aylarında yalnızca iki defa yüzde 6 değer kazanabilmiş. Bu sabit bir veri olarak değerlendirilebilir.” dedi.

BİTCOİN İÇİN 60 BİN DOLAR HEDEFİ

Kraken Intelligence'nin CEO'su Pete Humiston ise şu analizi yaptı:

“Eylül ayları Bitcoin için en kötü performans gösterilen dönem olmuştur. Ancak son dönemlerde Bitcoin'in 50 Bin dolar seviyesini aştığını görebiliyoruz. Bunun kritik bir anlamı var. Bu psikolojik seviyenin üzerinde sağlam bir şekilde kalınırsa yeni bir yükseliş trendiyle 60 Bin Dolar seviyesi aşılabilir. Bu senaryoya imkansız diyemeyiz.”

BİTCOİN'DE SERT FİYAT YÜKSELİŞİ TAHMİNİ

OKEx Insights'in analistlerinden olan Hunain Naseer ise yorumunda, “Bitcoin 50 Bin Dolar seviyesi için büyük bir mücadele veriyor. Bu seviyenin üzerinde kalmak çok kritik. Boğaların bu noktada kazanmaları gerekiyor. Ardından ise 60 Bin Dolar seviyesini konuşmaya başlayacağız. Üstelik bu çok hızlı gerçekleşecek. Bitcoin'de sert bir fiyat yükselişi bekliyorum.” ifadelerini kullandı. 

ARALIK AYINA KADAR BİTCOİN 100 BİN DOLAR OLMAZ

Hunain Naseer yorumunun devamında ise çok daha kritik bir değerlendirme yaparak, “Orta vadeli hedefler üzerinde bir değerlendirmede bulunacak olursak Ekim ve Kasım ayları tarihsel doğrultuda Bitcoin için büyük aylardır. Bundan dolayı da Aralık ayına kadar Bitcoin 100 Bin Dolar olur demek gerçekçi değil. Ancak Aralık ayının ortasından sonra Bitcoin'in 100 Bin Dolar olma ihtimali bulunuyor.” dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@