Uzmanlar Bitcoin'de Haftalık İzlenecek Seviyeleri Paylaşırken Piyasalar Endişeli! LUNA'dan Dikkat Çeken BTC Açıklaması..

Bitcoin, piyasalardaki LUNA felaketi sonrasında tam anlamı ile toparlanamadı. Krizin boyutunu artmaya devam ederken Luna Vakfı tarafından kritik Bitcoin açıklaması geldi!

Uzmanlar Bitcoin'de Haftalık İzlenecek Seviyeleri Paylaşırken Piyasalar Endişeli! LUNA'dan Dikkat Çeken BTC Açıklaması..

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz günlerde ciddi bir çöküş yaşandı. Terra’nın sabit para birimi olan UST ve tokeni LUNA’nın sert bir düşüş yaşayarak liste dışı kalmasının ardından vakfın elindeki Bitcoin’leri satmaya başlaması Bitcoin fiyatının da 26 bin dolar seviyesinin altına kadar düşmesine neden oldu. Öte yandan uzmanlar ise hafta boyunca Bitcoin’de takip edilecek seviyelere ilişkin detayları aktarmaya devam ediyor.

Luna Vakfı Bitcoin Hakkında Kritik Açıklamayı Yaptı!

Piyasaların altüst eden ve UST ile LUNA’nın geliştiricisi Luna Vakfı tarafından ne kadar Bitcoin satıldığına dair yeni açıklama geldi. Para birimlerinin değerini korumak için elindeki Bitcoin’leri satmasına rağmen istenen sonucu elde edemeyen Luna Vakfı,yapılan bu büyük Bitcoin satışları sonrasında Bitcoin fiyatının da düşmesine neden oldu.

Vakıftan gelen yeni açıklamaya göre, geçtiğimiz haftalarda ocak – mayıs dönemi için şirketin 3.2 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığı duyurulmuştu. Luna Vakfı’nın toplam Bitcoin miktarı ise 80 bin 394 olarak kayıtlar geçmişti. Son satışların ardından vakfın şuan için elinde sadece 313 adet Bitcoin rezervinin bulunduğu açıklandı. 3.2 milyar değerinde Bitcoin rezervi 87 milyon dolara gerilemiş oldu.

Analistlerden Yeni Bitcoin Yorumu!

kripto-piyasalarin-unlu-kahini-bitcoin-ve-bu-altcoinler-hakkinda-uyardi-kripto-paralar-adeta-cokuse-gecti

Bitcoin’in 20 bin dolar seviyelerine kayabileceğine dair beklentileri dikkat çekmeye devam ediyor. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan ünlü analistlerinden Phoneix, konuya ilişkin resmi Twitter hesabından kritik bir paylaşımda bulundu. Önümüzdeki günlerin son derece önemli olduğuna vurgu yapan Phoenix, gözlerinin 21 – 23 bin dolar seviyelerinde olduğunu söyledi. 24 bin dolar seviyelerinin hemen altında, geçtiğimiz haftanın bile daha düşüş seviyelerine dönüş konusunda yalnız olmayan Phoenix, Rekt Capital tarafından da destekleniyor.

Bitcoin Kaç Dolar?

17 Mayıs itibariyle Bitcoin’de zor olsa da bir toparlanma eğilimi görüldü. Yeniden 30 bin dolar seviyesine gelen Bitcoin, Luna ve UST krizi sonrasında yaşanan satışlardan bir hayli olumsuz etkilendi.