Uzmanlar uyardı! İşte ev sahibi olmanın 3 yolu!

Her yıl binlerce kişi ev sahibi oluyor. Ev sahibi olamayanlar ise nasıl ev sahibi olunabileceğini araştırıyor.  Uzmanlar ev sahibi olmak için 3 yol önerisinde bulundu.

Emlak Haberleri 25.08.2019 - 19:30 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Her yıl binlerce kişi ev sahibi oluyor. Ev sahibi olamayanlar ise nasıl ev sahibi olunabileceğini araştırıyor.  Uzmanlar ev sahibi olmak için 3 yol önerisinde bulundu.

Dünyada milyonlarca kişi her yıl ev sahibi oluyor. Kimisi ilk evini almanın heyecanını yaşarken kimileri de konuta yatırım yaparak kazancını değerlendiriyor. Kira ödemekten bıkan ya da birikimini konuta yatırmak isteyenler için uzmanlar önemli uyarıda bulundu.Türkiye’de geleneksel olarak herkes yastık altında birikim yapıyor. Bu birikimlerini kimileri altına yatırarak değerlenmesini beklerken kimileri de ellerinde bulunan bütün birikimi ev sahibi olabilmek için konuta yatırıyor.BİRİKİM YAPARAK EV SAHİBİ OLMA FIRSATIKonut sahibi olabilmek için uzmanlar ilk olarak birikim yapılması ve daha sonrasında ise o birikimlerin değerlendirilerek konuta yatırılması tavsiyesinde bulunuyor. Birikim yapmak için ilk olarak masraflarını, gider ve gelirlerinizi iyi bir şekilde tespit ederek kendinize aylık birikim tutarı ortaya çıkarmalısınız. Sonrasında ise o birikimleri size sürekli kazandıracak altın, döviz, arsa vb. yatırım araçlarını kullanarak çoğaltmalısınız. Böylelikle konut sahibi olabilirsiniz.KONUT KREDİSİ İLE EV ALMABirikim yapmak için zamana ve maddiyata ihtiyaç duyuyorsanız ikinci bir yöntem olarak kredi yoluyla konut sahibi olabilirsiniz. Geliriniz üzerinden aylık taksit imkanlarını düşünerek kamu bankaları ve özel bankaların konut kredisi fırsatlarını değerlendirerek konut sahibi olma imkanı yakalayabilirsiniz. Ödeyebileceğiniz taksit imkanlarıyla çekeceğiniz krediyi size uygun vade imkanlarıyla çektikten sonra konutunuza kavuşabilirsiniz.TOKİ YA DA İNŞAAT FİRMALARIEv sahibi olmanın bir başka yolu da bölgenizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan konut projelerine başvuru yapmak olabilir. Elinizde bulunan birikim peşinat olarak TOKİ’ye yatırdığınız takdirde konut projelerine başvuru yapıp kura çekimi sonunda ev sahibi olma fırsatı yakalayabilirsiniz. İnşaat şirketlerinden ev alırken ise tapu konusuna dikkat edilmesi ve kredi sorunun çözülmesi gerekiyor. EV SAHİBİ OLMA FIRSATLARINI YAKALAMAK İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDİNİZİnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ... Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@