Uzun Zamandır Bekleniyordu Yayımlandı! Tapu Kadastro 407 Memur Alacak Başvuru Şartları Geneli Kapsıyor

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile Büro Personeli ve Tekniker kadrolarında personel alımı yapacağını duyurdu. Kurum başvuruları KPSS puan sıralaması esasına göre alacak.

Uzun Zamandır Bekleniyordu Yayımlandı! Tapu Kadastro 407 Memur Alacak Başvuru Şartları Geneli Kapsıyor

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü memur alımı için bir duyuru yayımladı. Kurum kadrolarında personel açığı olduğunu ve merkez ile taşra hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere memur alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanan duyuru metninde kadrolar için özel şartlar bildirilirken adayların başvuru işlemlerini nasıl yapacakları da bildirildi.

TAPU KADASTRO 407 MEMUR ALIMI YAPACAK

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alım duyurusunda, kurumun sadece iki kadroda personel istihdam edeceği bildirildi. Adaylar Sözleşmeli Tekniker, Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve Sözleşmeli Büro Memuru kadroları için başvuruda bulunacaklar. Başvurular her bir kadro için ayrı ayrı ilan edilen özel şartların sağlanması ile alınacak. Memur olmak isteyenlerin ayrıca her kamu kurumunun memur alım duyurularında geçerli olan ortak koşulları da yerine getirmesi gerekiyor.

Kadro ve Kontenjanlar

Sözleşmeli Tekniker kadrosu için istihdam edilecek personel sayısı 302 olarak duyuruldu.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için bakanlık 100 memur alacak.

Sözleşmeli Büro Memuru olmak isteyenler için açıklanan kontenjan sayısı 5.

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI İÇİN

Yukarıda yer alan 3 kadro için geçerli olan ortak koşullar var. Kadro pozisyon farketmeden tüm bu ortak koşulların sağlanması gerekiyor. Aksi durumda ise personel alım başvuruları geçerli olmayacak.

Adaylardan istenilen koşullar arasında "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak." maddesi ilk sırada. Bu maddede adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmamak, erkekler için askerlikle ilişiği olmamak, görevine engel sağlık sorunu şartlarına haiz olmaları istenir.

KPSS Puan Şartı

Memur alımlarına başvurular için adayların KPSS'den en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Sözleşmeli Büro Personeli alımları için; Emlak Yönetimi, Emlak ve Emlak Yönetimi ve Gayrimenkul Yönetimi bölümlerinden mezun olmak gerek. Sözleşmeli Tekniker kadroları için ise; Tapu Kadastro, Tapu ve Kadastro ile Tapu Kadastro MYO, Harita, Harita Kadastro, Harita ve Kadastro ile Harita ve Maden Ölçme bölümlerinden mezun olmak gerek.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlana başvuru yapacak olanlar 29 Aralık 7 Ocak tarihleri arasında kariyer kapısı platformundan online başvuru yapabilecekler.

SONRAKİ HABER