Vahdettin Köşkü'nde Olağanüstü Dolar Görüşmesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kavcıoğlu ve Banka Müdürleriyle Görüşecek

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve Banka Genel Müdürleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek için Vahdettin Köşküne geldiler. Gündem başlığı dolar ve faizler olacak.

Vahdettin Köşkü'nde Olağanüstü Dolar Görüşmesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kavcıoğlu ve Banka Müdürleriyle Görüşecek

Dolar kurunda yaşanan son gelişmeler ve ekonomide gündem olan diğer konuların görüşülmesi için üst düzey bir toplantı gerçekleştirilecek.

Vahdettin Köşkü'nde gerçekleştirilecek toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile birlikte Banka Genel Müdürleri olacak.

ÜST DÜZEY EKONOMİ ZİRVESİ

Bloomberg HT'de yer alan habere göre; ekonominin zirvesinde yer alan isimler hafta başında öğleden sonra bir araya gelecekler. Toplantıda yer alması planlanan isimlerin başında TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati geliyor.

Bu iki ismin dışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank Genel Müdürleri ile son gelişmeleri ele alacaklar. Toplantının öğleden sonra saat 15.00 sularında Cumhurbaşkanlığı Vahdettin Köşkü'nde yapılması planlanıyor.

MERKEZ BANKASI'NIN 4. MÜDAHALE HABERİ SONRASI TOPLANTI OLACAĞI ÖĞRENİLDİ

Söz konusu toplantı haberinin gün içerisinde 14.75 TL sınırına kadar yükselen dolar kuruna Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen müdahale sonrası öğrenildiği aktarıldı. Merkez Bankası aralık ayı başından itibaren sağlıksız fiyatlama nedeniyle dolar kuruna 4. kez müdahale etmek zorunda kalmıştı

SONRAKİ HABER