Vakıf GYO'nun Dev Projesi Cubes Ankara Satışa Çıkarıldı! Konut Fiyatları Belli Oldu Mu?

Vakıf GYO tarafından Ankara'da “Ankara'nın yeni havası” sloganı ile inşa edilen yeni projede konutlar satışa çıkarıldı. 

Konut Projeleri 16.10.2021 - 18:47 16.10.2021 - 18:56 Engin Uzunoğlu

Vakıfbank ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğinde Ankara'da yeni bir projeye imza atıldı. Vakıf GYO'nun Ankara'daki yeni projesi olan Cubes Ankara kapsamında inşa edilen konutlar satışa çıkarıldı. Bu proje “Ankara'nın yeni havası” sloganı ile tanıtıldı. 

2023'TE YAŞAM BAŞLAYACAK

Cubes Anklara ile alakalı olarak Vakıf GYO bir açıklama yaptı. Ankara'nın son yıllarda gelişen bölgelerinden olan Çukurambar'da yapılan projenin yatırım potansiyeli çok yüksek bir alanda inşa edilidği bildirildi. Proje toplamında 217 bin metrekare inşaat alanı bulunduğu bildirilirken bu projede yaşamın başlama tarihi olarak da 2023 planlamasının yapıldığı duyuruldu. 

cubes ankara

1,35 MİLYAR TL'LİK DEV PROJE

25 yıllık bir kuruluş olan Vakıf GYO toplam 1,35 Milyar TL'lik bütçe ile Cubes Ankara'yı hayata geçiriyor. Proje kapsamında konut, ofis, ticari ve sosyal yaşam alanları gibi tüm ihtiyaçlar en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. 1+1'den 6+1'e kadar değişen farklı tiplerde konutların yer aldığı Cubes Ankara değişik büyüklüklerde ofis seçenekleri, kat arasında yer alan koşu parkuru, çatı katta bulunan fitness salonu ve yüzme havuzu ile dikkat çekiyor.

7/24 YAŞAM DEVAM EDECEK

Hem satışa hem de kiralama uygun olduğu bildirilen ofis, restoran, kafe, alışveriş alanları ile Cubes Ankara'da yağamın 7/24 devam etmesi için en küçük ayrıntıya dikkat ediliyor. Ayrıca projenin bulunduğu lokasyon da avantajlardan birisi olarak değerlendiriliyor. Cubes Ankara'dan kentin merkezi noktalarına dakikalar içerisinde ulaşılabiliyor. 

DÜNYA STANDARTLARINDA PROJE

Yeşil bir mimariyle hazırlanan projede insanlar kelimenin tam anlamıyla yeşile doyacaklar. Kat bahçeleri, teraslar ve ortak alanlar tamamen yeşil olan tasarlandı. Ayrıca çocukların, evcil hayvanların huzurla yaşayabilecekleri projede doğaya ve engellilere de dost bir anlayış hakim olacak. Tamamen doğa dostu malzemelerin kullanılacağı Cubes Ankara, enerji tasarrufu, geri dönüşüm gibi sistemlere de sahip olacak. Dış cephenin ve mimarinin ise dünya standartlarında olacağı bildirildi. 

Vakıf GYO Genel Müdürü Onur İncehasan bir açıklama yaparak, “Sektörümüzün örnek kuruluşu olmak için projelerimize yön veriyoruz. Vakıf GYO'nun 25. yılı münasebetiyle Ankara'da hayata geçirdiğimiz Cubes Ankara sadece bugünün değil geleceğin de ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde tasarlandı. Ağustos ayının başında bu proje için inşaat uygulama çalışmalarını başlattık. Cubes Ankara sadece proje içerisinde yaşayanlara değil çevresine de sosyal ve kültürel olarak hizmet edecek.” dedi. 

Cubes Ankara projesi kapsamında fiyat açıklaması Vakıf GYO tarafından yapılacak. Satışa ilişkin işlemler ve başlatılak kampanyalar hakkında Vakıf GYO henüz bilgilendirmede bulunmadı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@