Vakıfbank 175 Bin TL Konut Kredisini Aylık Kaç TL Taksitle Veriyor?

Yeni bir ev satın almak için konut kredisi kullanmak isteyenler Vakıfbank'ın kredi maliyetlerini merak ediyorlar. 175 Bin TL konut kredisini Vakıfbank kaç TL taksitle veriyor?

Finans 09.01.2022 - 20:31 09.01.2022 - 20:31 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyenler yüksek maliyetlere karşı konut kredisi imkanlarından yararlanarak bu taleplerini gerçekleştirebiliyorlar. Özel bankalar her ne kadar kredi faizlerinde yüksek maliyetleri müşterilerine sunuyor olsa da kamu bankaları gayet makul faizlerle müşterilerin konut finansmanı almalarına yardımcı oluyor. Kamu bankaları tarafından sağlanan bu imkan da ev satın almak isteyenlerin hayallerindeki evlere sahip olmalarına yardımcı oluyor. Vakıfbank da bir kamu bankası olarak müşterilerin ev satın almaları için uygun faizli konut kredisi vermeyi sürdürüyor.

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Son aylarda konut satın almak isteyenlerin konut kredisi çekmek için başvurdukları ilk bankalar kamu bankaları oluyor. Vakıfbank da bir kamu bankası sorumluluğu ile hareket edip müşterilere düşük faizli konut kredisi veriyor. Burada iki ayrı unsur etkili oluyor. Vakıfbank düşük faizli konut kredisi imkanı sağlayarak inşaat sektörüne açık bir destek ortaya koyuyor. Ayrıca ev satın alma hayali kuran müşterilerin de bu hayalleri gerçeğe dönüşüyor. Bu nedenlerden dolayı Vakıfbank kredi politikasında bir güncelleme yapıp en azından konut kredisi faizlerinde Merkez Bankası'nın faiz indirimlerine ayak uydurdu.

120 AY VADELİ KONUT KREDİSİ

Vakıfbank'tan konut kredisi çekmek isteyen müşteriler 120 ay vade imkanını kullanabiliyorlar. Bu şekilde konut kredisi borcunu 10 yıllık vadeye yayan müşteriler yüksek kredi taksitleri ile de karşılaşmamış oluyorlar. Bu imkanı da değerlendirenler birikimlerinin üzerine ekledikleri konut kredisi miktarları ile ev sahibi olduktan sonra kredi borçlarını taksit taksit ödeyebiliyorlar. 

ÖDEME KOLAYLIKLARI MÜŞTERİLERİN KULLANIMINA SUNULDU!

Vakıfbank'tan konut kredisi çekenler bazı ödeme kolaylıklarına da sahip olabiliyorlar. Bu kapsamda müşterilerin konut kredisi ödeme planını kendi bütçelerine göre hazırlayabilme imkanı da bulabiliyorlar. Vakıfbank müşterileri aylık eşit taksitli, üç ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli şeklinde ödeme planı hazırlayabiliyorlar. 

175 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

vakıfbank konut kredisi hesaplaması

Vakıfbank'tan konut kredisi çeken müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,20 faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 175 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya her ay kredi taksiti olarak 2.759 TL taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 333.458 TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@