Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Bankası! 22 Kasım Pazartesi Güncel Konut Kredisi Faizleri

Konut kredisi faiz oranları indirimleri ne kadar oldu? En düşük faizli konut kredisi hangi bankada? 100.000 TL konut kredisi kullanılırsa kaç TL taksitle ödenir? 500.000 TL altı konut kredisi avantajı

Finans 22.11.2021 - 09:24 22.11.2021 - 09:24 Mustafa KARAGÖZ

Konut kredisi faiz oranlarına yapılacağı ilan edilen faiz indirimleri maliyet tablolarına yansıdı. Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Bankası tarafından yapılan son dakika açıklaması ile oranların ne kadar düştüğü ile aylık yıllık maliyet tabloları yayımlandı. Ev alacaklar için ilan edilen yeni tablolar ile sunulan tüm avantajlar. 

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Konut kredisi ile ev almak isteyenler için 3 devlet bankası, Merkez Bankası'nın faiz indirimleri ile birlikte maliyetleri düşüreceklerini açıkladılar. 

Pazartesi günü itibariyle Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Bankası'nın web sitesinde hangi bankanın yüzde kaç faiz ile kredi sağlayacağı müşterilere duyuruldu. Ayrıca kredi kullanım şartları da bir bir açıklandı. 

Faiz Oranları

Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Bankası müşterilerinin ev alımlarına dönemin en uygun oranlarından biri olan yüzde 1.20 ile kredi ile aracılık edileceği öğrenildi. Bu faiz oranı 1.000.000 TL altı tüm konutlarda geçeri. Bu rakamın üzerinde değeri olan evler için faiz oranı daha yüksek faizli olacak. 

Kullanım Şartı

Kamu bankaları kredilere dair açıklamalarında indirimli konut kredisi faizlerinin yeni konut alımlarında geçerli olacağını duyurdular. İkinci el ev alımı yapacak olanlar yüzde 1.29 faizle kredi çekecekler. 

Vade Süreci

Bankalar standart konut kredisi faizi olan 120 ay vade ile ev alabilecekler. Bankalar ayrıca müşterinin kazanç durumuna göre aylık, 3 aylık, artan veya azalan ödemeli seçenekler sunacaklar. 

100.000 TL İÇİN ÖDEME PLANI

Konut kredisi kullanacaklar için Halk Bankası resmi sitesinden aylık ödeme planlarını 100.000 TL kredi üzerinden açıkladı. 100.000 TL kredi çekilmesi ve 120 ay vadeli ödeme planı seçilmesi durumunda ödemeler tabloya göre yapılacak. 

halkbank 100.000 tl 1.20

Halkbank'tan Kredi Kullanım Açıklaması

Halkbank resmi sitesinden düşük faiz oranlarına dair "Kredi faiz oranları; Bankamızdan en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı  ve onaylanmış kredi kartı olması, en az üç adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Bankamızdan Hayat Sigortası, Zorunlu Deprem Sigortası ve Konut Sigortası yaptırmayı ve İnternet/Mobil/Dialog şube üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir." açıklamasında bulundu. Kredi kullanacaklar bu şartı göz önünde bulundurmalı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@