Vakıfbank, Halkbank, Yapı Kredi, İş Bankası'dan İhtiyaç Kredisi! Bugün Çekin İlk Taksiti Kasım 2021'de Ödeyin

Bankaların 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi imkanları daha çok araştırılıyor. Yazın ihtiyacını gidermek isteyenler kış öncesi ellerini toplamaya başladığında ödemelere başlamak istiyor.

Vakıfbank, Halkbank, Yapı Kredi, İş Bankası'dan İhtiyaç Kredisi! Bugün Çekin İlk Taksiti Kasım 2021'de Ödeyin

İhtiyaç kredisi faiz oranlarında yeni haftanın son günlerinde bazı hareketlenmeler mevcut. Hafta ortasında politika faiz oranlarına dair yapılan açıklamanın ardından bankalardan bazı adımlar gelmişti. Çeşitli bankalar faiz oranlarında indirime giderken bazıları tüm kampanyalarında güncelleme yaptılar.

BANKALARIN İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİ

İhtiyaç kredisi kullanımlarında en bariz indirimi Akbank yaptı. Banka hafta başında ilan ettiği ihtiyaç kredisi faizlerinde yüzde 1.80 faiz uygulanacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın politika faiz oranlarının düşmesi gerekli açıklamasından sonra Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yüzde 1.53 seviyesinde indi. Akbank'ın dışında başka bir bankada kredi kullanmak isteyenler için bankaların yeni faiz oraları şöyle,

Devlet Bankalarından Kredi Kullanacaklar

Devlet bankalarından kredi kullanmak isteyenler için kamu bankaları herkese açık özel kredi paketleri sunuyor. Özel şartların yer almadığı kredi paketlerinde müşteriler standart başvuru koşullarını sağlamaları durumunda ihtiyaç kredisi için başvuru yapabiliyorlar.

3 Ay Erteleme İmkanı

Halkbank ve Vakıfbank müşterilerine kredi kullanımlarında 3 ay sonra ödeme fırsatı sunuyor. Bankadan kredi çekenler ödeme planı oluşturma aşamasında ödemelerin 3 ay sonra başlamalarını talep etmeleri durumunda ilk taksiti kasım ayında ödeyecekler. 3 aylık ödeme planının ardından 36 ay vadeli kullanılacak bir kredi için ödemeler 33 ayda tamamlanacak.

Faiz Oranları

Kamu bankalarının ihtiyaç kredisi faiz oranlarında en düşük oran yüzde 1.51 ile Vakıfbank'ta yer alıyor. Halkbank ise yüzde 1.54 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi veriyor. Ziraat Bankası'ndan kredi kullanacaklar için ise faiz oranı yüzde 1.51.

Özel Bankalardan Kredi Kullanacaklar

Özel bankalardan kredi kullanacaklar için faiz oranları kamu bankalarından daha düşük seviyede. Ancak indirimli faiz oranlarının bazılarında özel şartlar var. Örneğin QNB Finansbank yüzde 1.39 faizle ihtiyaç kredisi sağlıyor ancak kişilerin kredi puanlarının 1900 üzerinden 1850 olmasını istiyor.

Faiz Oranları

Özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarına en düşük oran yüzde 1.39 ile QNB Finansbank'ta. CEPTETEB yüksek kredi puanına sahip olanlara yüzde 1.45 faizle kredi sağlıyor. İNG Bank'ın ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.54 olarak açıklandı. İş Bankası yüzde 1.61, Yapı Kredi Bankası ise yüzde 1.89 ile kredi sağlıyor.