Vakıfbank İle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Ev Sahibi Olmak İsteyenlere 0.96 Faizle Konut Kredisi Müjdesi!

Ev sahibi olmak isteyenlere konut kredisi müjdesi! Vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi paketi kapsamında devletin faiz desteği ile düşük faizli kredi kullanma imkanı sunuldu.

Finans 10.10.2021 - 15:30 10.10.2021 - 15:31 Gülcan Özer

Ev sahibi olmak isteyen kişiler yükselen kredi faiz oranları nedeni ile beklemede kalmayı tercih ederken Vakıfbank yeni destek kredisi kampanyası duyurusunu yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Vakıfbank arasında atılan imzalar sonrasında bankanın en uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 0.96 seviyesine çekildi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm faiz desteği kapsamında Vakıfbank üzerinden kentsel dönüşüm kredisi çeken kişiler düşük faizle depreme dayanıklı ev sahibi olma imkanı elde edecek. Üstelik düzenlenen kampanya kapsamında 120 av vadeli olmak üzere taksitle ödeme kolaylığı da sağlanacak. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ NEDİR, KİMLER KREDİ ÇEKEBİLİR?

Vakıfbank tarafından başlatılan kampanya kapsamında kentsel dönüşümde maddi sorunların aşılması amaçlanıyor. Afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesini öngören “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamına giren konutlar için verilen kredilere kentsel dönüşüm konut kredisi adı verilmektedir. 

Bu kredi paketi kapsamında;

Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahiplerine,

Riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahiplerine,

Konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen maliklerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı faiz desteği vermekte, böylelikle düşük faizli konut kredisi kullanma imkanı sunulmaktadır. 

vakıfbank-kentsel-dönüşüm-konut-kredisi

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Normal kredi paketinde Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1,37 olarak uygulanmakta olup bu oran üzerine devlet desteği olarak verilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı faiz desteği rakamı düşülmektedir. Bu kredi paketinde Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi ve Kentsel Dönüşüm Bitmiş Konut Kredisi olmak üzere 2 ana kategoride başvurular kabul edilmektedir. 

A sınıfı verimlilik sınıfında bulunan konutlardan alan kişiler için  Vakıfbank konut kredisi faiz oranı devlet teşviki sonrası yüzde 0.96 olarak uygulanırken, B sınıfı verimlilik sınıfı konutlar için yüzde 1 ve standart konutlar için ise yüzde 1,04 olarak uygulanmakadır. Vakıfbank konut kredisi başvurusu Vakıfbank şubeleri üzerinden kabul edilmekte olup söz konusu kredi paketinden sadece kentsel dönüşüm kira yardımı almayan kişiler yararlanabilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@