Vakıfbank Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev sahibi olmak için konut kredisi çekmek isteyen kişilere Vakıfbank uygun faiz oranları ile büyük fırsat sunuyor. Vakıfbank konut kredisi kampanyası, güncel faiz oranları ve başvuru şartları!

Finans 29.10.2021 - 17:19 29.10.2021 - 17:19 Gülcan Özer

Vakıfbank ev kredisi başvuruları, kısa mesaj yoluyla ve şubelerden gerçekleşir. Kısa mesajla kişiler, sadece kredi alma durumlarını öğrenebilirler. Vakıfbank konut kredisi başvurusunu kişiler fiili olarak şubeye yapmak zorundadır.

Vakıfbank Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları Ne Kadardır?

Konut kredisi faiz oranları, Vakıfbank tarafından güncel olarak %1,29 olarak belirlenmiştir. Ancak bu faiz oranı, şube tarafından bazen miktara bazen de vade ayına bakılarak değiştirilebilir. %1,29 üzerinden alınacak konut kredilerinin aylık taksit ödeme tutarları şöyle listelenmiştir:

500.000 TL’lik konut kredisi, 120 ay vade ile 8.214,35 TL,

250.000 TL’lik konut kredisi, 120 y vade ile 4.107,17 TL,

200.000 TL’lik konut kredisi, 120 ay vade ile 3.285,74 TL,

150.000 TL’lik konut kredisi, 120 ay vade ile 2.464,30 TL,

100.000 TL’lik konut kredisi, 96 ay vade ile 1.822,43 TL,

100.000 TL’lik konut kredisi, 120 ay vade ile 1.642,87 TL,

75.000 TL’lik konut kredisi, 72 ay vade ile 1.605,49 TL.

vakıfbank konut kredisi hesaplama 27 ekim

Vakıfbank Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Vakıfbank ev kredisi evrakları, şöyle belirlenmiştir:

  • Kimlik fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Alınmak istenen konutun tapu fotokopisi

Vakıfbank Konut Kredisi Ödeme Planları Nasıl Çıkarılmıştır?

Konut kredileri ödeme planları, Vakıfbank tarafından kişilerin istekleri doğrultusunda yönlendirilebilir olarak ayarlanır. Müşteriler isterlerse yüksek tutarlı taksitlerden az tutarlı taksitlere doğru bir plan kullanabilirler. Belirli dönemlerde ara ödeme yaparak belirledikleri tutarı ödeyebilirler veya anapara ödemelerini sabitleyerek taksitli ödemelerde bulunabilirler.

Vakıfbank Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Nedir?

Enflasyona endeksli ev kredisi, Vakıfbank tarafından sunulan ve enflasyonun düşmesini bekleyen kişiler için oluşturulmuş bir kredi planıdır. Bu kredi türünde kişilere iki farklı faiz oranı seçeneği sunulur:

Anapara ödenene kadar sabit, faiz ödemesi yapılırken değişken faiz oranı

TÜFE+ Banka marj oranlarının toplanmasıyla oluşturulacak değişken faiz oranı

Kredi kullanmak isteyenler, Vakıfbank konut kredisi başvurusunda bulunurken kredi türleri arasından bunu tercih edebilirler. Bu kredi ayrıca tavan faiz uygulaması ve eşit taksit imkânı sunması nedeniyle tercih edilen krediler arasındadır.

Vakıfbank Konut Kredisi Çeşitleri Nelerdir?

Vakıfbank ev kredisi türleri, farklı ödeme imkanlarına göre şöyle belirlenmiştir:

Azalan SarıPanjur: Kredinin taksit planlaması çoktan aza doğru yapılır. Ödemelerin başında yüksek meblağlar ödeyen kişi daha az faiz ödemiş olur.

Ara Ödemeli SarıPanjur: Kişiler, belirledikleri aylarda istekleri doğrultusunda daha fazla tutarlı taksit ödeyerek borçlarını azaltabilirler.

Anapara Sabit SarıPanjur: Kredinin ana parasının ödeme dönemleri boyunca sabit tutulmasını sağlayan kredi türüdür. Ödenen borçların ana paradan ödenmiş olması, daha az faiz ödenmesini sağlayacaktır.

Kentsel Dönüşüm Kredileri: Evleri kentsel dönüşüm kapsamında kalan kişilerin yeni yapılan evleri için çektikleri kredi türüdür.

SarıPanjur kredileri, sadece yeni yapılmış evler için kullanıma uygun bulunmuştur. Tamirat, yeniden yapım, bakım veya diğer ev işlemleriyle ilgili Vakıfbank tarafından genellikle ihtiyaç kredisi verilir. Bu yapım ve yıkım durumundan Kentsel Dönüşüm Projeleri hariç tutulmuştur.

Vakıfbank Konut Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilir? Konut kredisi çekim tutarı, Vakıfbank tarafından en fazla 1.500.000 TL, en az da 10.000 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca, konut kredisinin vadesi de 3-120 ay aralığında olabilir. Kişilerin çekebilecekleri tutarlar, genellikle banka tarafından belirlenir ve kişilerin gelir düzeylerine veya kredi notlarına göre değişiklik gösterir. Vakıfbank konut kredisi başvurusu yapılırken banka taraflara çekebilecekleri en üst seviyeyi bildirir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@