Vakıfbank Mobil Neden Çöktü? İnternet Bankacılığı Niye Açılmıyor? İlk Resmi Açıklama Geldi

Vakıfbank mobil uygulamasına sabah saatlerinde erişim sorunu yaşandı. Birçok kullanıcı bankacılık işlemlerine giriş yapamadı. Sürecin uzamasının ardından bankadan açıklama geldi.

Gündem 18.12.2021 - 11:20 18.12.2021 - 11:20 Mustafa Karagöz

Vakıfbank müşterisi olanlar sabah saatlerinde bankanın mobil uygulamasına erişim sağlamak istediklerinde, sisteme giriş yapamadılar. Peki mobil uygulama neden açılmadı? Banka nedenini açıkladı. 

VAKIFBANK'TAN MOBİL UYGULAMA SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Vakıfbank'ın mobil uygulaması üzerinden işlem yapmak isteyenler hiçbir şekilde sisteme giriş yapamadılar. Banka üzerinden işlem yapmak isteyenler defalarca denemelerine rağmen ne uygulama giriş ekranına ulaşabildiler nede işlemler sayfasına. 

Uygulamayı açmak isteyenler hatalı sayfa ile karşılaştılar. Yaşanan sorunda sürecin uzamasının ardından ise bankadan bir açıklma geldi. bankanın uygulama ekranına girişte müşterilerin neden uygulamaya giremedikleri açıklandı. 

Vakıfbank kısa bilgilendirme açıklamasında, sistemde yoğunluk olduğunu ve sorunun kısa süre üzerinden giderileceğini söyledi. 

vakıfbank-bilgilendirme

Vakıfbank tarafından müşterilere "Değerli müşterimiz sistemimizde yaşanan yoğunluk nedeniyle kısa süreli kesintiler yaşanabilmektedir. Bilginize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz" açıklamasını yaptı. 

Bankanın müşterisi olup mobil uygulamayı kullanan vatandaşlardan bazıları ise sisteme giriş yapmaya başladıklarını bildirdiler. Vakıfbank'ın yaşanan sorunu kısa süre içerisinde çözmesi ve mobil bankacılık işlemlerini kullanıcılara açması bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@