Vakıfbank Müşterileri 120 Ay Vadeli 500 Bin TL Konut Kredisi Çektiklerinde Kaç TL Taksit Ödüyorlar?

Konut kredisi çekmek isteyenlerin kredi maliyetlerine dair araştırmaları sürüyor. Vakıfbank 500 Bin TL konut kredisini müşterilerine hangi maliyetlerle veriyor?

Finans 25.04.2022 - 01:13 25.04.2022 - 01:13 Engin Uzunoğlu

Yüksek fiyatlardan dolayı ev satın almak için karar verenlerin en büyük yardımcıları bankalar oluyor. Bankalardan konut kredisi kullananlar ev satın almak için ihtiyaç duydukları finansmanı temin elde edebiliyorlar. Ancak bu nakit akışının belirli maliyetleri oluyor. Bu maliyetlerin düşük olması kişinin satın alacağı evi avantajlı bir şekilde mülk edinmesinde belirleyici oluyor. Kamu bankası Vakıfbank ise müşterilerine ev satın alırken destek vermeyi sürdürüyor. Vakıfbank konut kredisi kampanyasının koşulları nelerdir? 

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASINDAN HANGİ ŞARTLAR BULUNUYOR?

Vakıfbank'Tan konut kredisi çekmek son dönemlerin en kazançlı hamlelerinden birisi olabiliyor. Ev satın alırken temin edilen bu kredi uygun maliyet sunuyor. Bu şekilde ev sahibi olurken fiyat avantajı da elde edilmiş oluyor. Aksi durumda yüksek faizlerle kullanılan ev kredisi çeşitli mali sorunları da beraberinde getirebiliyorç

Vakıfbank konut kredisi kapsamında müşteriler 120 aya kadar vade ile kredi kullanabiliyorlar. 10 yıllık bir vade ise oldukça büyük avantajlar sağlıyor. Bu yüksek miktarlı krediler ne kadar uzun vadeye yayılırsa kredi taksitleri o kadar düşürülebiliyor. Özellikle sabit geliri olanlar  için düşük taksitler büyük bir öneme sahip oluyor. Ödeme güçlerinin üzerinde taksitlere bağlanmak müşterilerin sorunlu kredilerle muhattap olmalarını sağladığı gibi finansal felaketlerine de sebep olabiliyor. Ev satın alırken cidid kayıplar yaşanabiliyor. 

Vakıfbank müşterileri konut kredisi çekerken bazı ödeme imkanları da elde edebiliyorlar. Müşterinin finansal durumuna göre uygun bir ödeme planı hazırlanıyor. Bu ödeme planındaki seçim tamamen müşteriye bırakılıyor. Müşteri kendi bütçesine en uygun ödeme planını seçerek kredi geri ödemelerini sağlıklı bir sistem içerisinde yapabiliyor. Sorunlu kredinin en büyük tedbiri ise bu kişiye özel ödeme planları oluyor. Aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, azalan taksitli, artan taksitli, serbest ödemeli gibi ödeme planları seçilebiliyor.

500 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

vakıfbank konut kredisi-7

Vakıfbank'tan konut kredisi kullanacak olan müşterilere aylık yüzde 1,34 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 500 Bin TL konut kredisinin aylık taksiti 8.401 TL, toplam kredi maliyeti ise 1 Milyon 12 Bin TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@