Vakıfbank Sosyal Güvenlik Kurumu İle Protokol İmzaladı! Emeklilere Destek Ödenecek

Vakıfbank ile SGK arasında imzalanan anlaşma kapsamında emeklilere nakit ve peşin promosyon ödenecek. Aralık 2021 ücret tarifesi ise banka tarafından ilan edildi.

Finans 16.12.2021 - 08:50 16.12.2021 - 08:50 Mustafa Karagöz

Vakıfbank, Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzaladığı protokolün detaylarını açıkladı. Emeklilere ve bir yakınından emekli maaşı kalanlara 750 TL’ye varan ödeme yapacak. Başvuru yapmak için şubeye gitmeye gerek olmazken isteyen vatandaşlar başvurularını e-devlet üzerinden yapabiliyor. Ayrıntılı bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Vakıfbank’ın duyurusunu yaptığı emekli aylık paketinden yeni emekli olacaklarla beraber mevcut durumda emekli olup başka bankadan maaş alanlar faydalanabilecek. Bu kişiler, maaşlarını Vakıfbank’a taşıyıp 3 yıl boyunca bu bankadan maaş alma sözü vermeleri halinde destek paketinden yararlanabilecek. 

Aylık Maaşa Göre Nakit Ödeme Yapılacak

Kendi çalışması karşılığı emekli olanlar ile bir yakının vefatı ya da vesayeti dolayısı ile emekli maaşına bağlananlar, bu hizmetten aldıkları aylık tutarına bağlı olarak yararlanabilecekler. Maaş tutarlarına göre ödeme yapıldığı için birden fazla aylığı olanların toplama maaş tutarlarına bakılarak ödeme yapılacak. Maaş tutarına göre Vakıfbank tarafından ödenecek destek tutarları aşağıdaki gibidir;

Aylığı 1.499 TL’ye kadar olanlara 500 TL,

Aylığı 1.500 TL ile 2.499 TL arasında olanlara 625 TL

Aylığı 2.500 TL ya da daha fazla olanlara ise 750 TL ödeme yapılacak.

Promosyon Alabilmek İçin Yapılması Gerekenler

Vatandaşlar, maaşlarını Vakıfbank’a taşıyabilmek için birkaç seçenekten faydalanabilecek. En pratik yöntemlerin başında emekli aylığını taşıma işleminin e-devlet üzerinden gerçekleştirilmesi gerekiyor. E-devlet sisteminden emekli maaşını taşıyanların şubeye gitmelerine gerek yok. İsteyen vatandaşlar şubeye güncel kimlikleri ile gidip bu konuda yardım alabilecek.

Maaş taşıma işleminin ardından nakit ödeme desteğinden yararlanmak için 3 yıllık taahhüt vermek gerekiyor. Bireylere yapılacak ödeme bu taahhüde istinaden olup 3 yıllık sürenin tamamlanmasından önce maaşın başka bir bankaya taşınması durumunda kalan günler için kesinti uygulanacak. 

Maaş hesabını Vakıfbank’a taşıyanlar, ayrıca mobil şube ve internet bankacılığı gibi uygulamaları ücretsiz olarak kullanabilecek. Bu kişilere tanımlanacak işlem istisnası doğrultusunda EFT, havale, fatura ödeme gibi işlemler için masraf alınmayacak. Kredi kartı talebi olanlara ise aidatsız kredi kartı verilebilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@