Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 500 Bin TL Konut Kredisi Aylık Taksit Hesaplaması

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan 500 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler aylık ne kadar kredi taksiti öderler?

Finans 27.12.2021 - 00:20 27.12.2021 - 00:20 Engin Uzunoğlu

Konut satışlarında son dönemlerde yüksek fiyatlara rağmen artışlar meydana gelmeye devam ediyor. Vatandaşlar finans piyasalarındaki dalgalanmalardan etkilenmemek için birikimlerini konut yatırımına çeviriyorlar. Bu şekilde döviz kurlarındaki değişim veya Türk lirasının dalgalı seyri vatandaşları etki altına alamıyor. Bu ekonomik ortamda da konut yatırımı yapmak tercih edilen bir ticari faaliyet haline geldi. Konut satın almak isteyenler ise konut kredisi kampanyalarına büyük bir ilgi gösteriyorlar. 

KAMU BANKALARI KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI 

Konut sektörü kamu bankaları tarafından desteklenmeye devam ediliyor. Bu maksatla sektöre canlılık kazandırmak amacıyla kamu bankaları konut kredisi faizlerini Merkez Bankası'nın faiz indirimleri ile doğru orantılı olarak düşürmüştüler. Şu anda Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank klasik konut kredisi kampanyalarında müşterilere aynı faiz oranını uyguluyorlar. Kamu bankalarından konut kredisi çekmek isteyen müşteriler aylık yüzde 1,20 kredi faizi ile karşılaşıyorlar. Özel bankaların faiz oranları ise kamu bankaları ile karşılaştırılmayacak kadar yüksek olarak belirlendi.

ZİRAAT BANKASI 500 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Konut kredisi kullanmak için Ziraat Bankası'na başvuru yaparak 120 ay vadeli 500 Bin TL konut kredisi talep eden müşteriler bu kredinin maliyetlerini merak ediyorlar. Ziraat Bankası aylık yüzde 1,20 faiz ile konut finansmanı veriyor. 120 ay boyunca müşteriler bankaya her ay 7.884 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu konut kredisinin müşterilere yıllık maliyeti ise yüzde 15 olarak açıklandı.

ziraat konut kredisi hespalama

HALKBANK 500 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI 

Konut kredisi kullanırken tercihini Halkbank'tan yana yapan müşteriler maliyet hesaplamalarına dair sorgulamalarda bulunuyorlar. Halkbank müşterileri aylık yüzde 1,20 faizle konut kredisi çekebiliyorlar. 120 ay vadeli 500 bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 7.884 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu konut kredisi için müşteriler 946.082 TL toplam maliyet ile karşılaşıyorlar. 

halkbank konut kredisi hespalama

VAKIFBANK 500 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Vakıfbank'tan konut kredisi çekenlere aylık yüzde 1,20 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 500 Bin TL konut kredisi için müşteriler bankaya her ay 7.884 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 950.037 TL olarak açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@