Vakıfbank'ın Kampanyalı Konut Kredisinde Faizler Düştü

Vakıfbank'ın kampanyalı olacak sağladığı Yeşil Ev Konut Kredisinde faiz oranları güncellendi. Bankanın ilan ettiği şartların sağlandığı durumlarda, sağlanan kredi için son oranlar.

Finans 27.10.2021 - 11:07 27.10.2021 - 11:08 Mustafa KARAGÖZ

Vakıfbank'ın düşük faizli Yeşil Ev Konut Kredisi için faiz oranları, bankanın standart faiz oranlarını indirmesinin ardından değişti. 

Kampanyalı kredisi için yeni faizleri ilan eden banka en düşük faiz oranını korurken ikinci seçenek olarak sunulan faiz oranlarını belli bir miktar azalttı. İşte kampanyalı konut kredisinde son rakamlar. 

VAKIFBANK KAMPANYALI KONUT KREDİSİ FAİZLERİNDE İNDİRİM

Vakıfbank sitesinden açıkladığı bilgilerde müşterilerinin A ve B sınıfı enerji kimlik belgesi olan daireleri almak istediklerinde düşük faizle kredi sağlanacağını açıklamıştı. Bu oranları ilk olarak yüzde 1.25 ve yüzde 1.35 olarak ilan eden banka ikinci oranı değiştirdi. 

A sınıfında yer alan konutlardan almak isteyen müşteriler için konut kredisi faizleri yüzde 1.25 olarak uygulanmaya devam edecek. 

B sınıfı konutlar için ise bankanın ilan ettiği yüzde 1.35'lik konut kredisi faizleri ise bundan sonraki dönemler için yüzde 1.29 olarak uygulanacak. 

vakıfbank kampanyalı konut kredisi 27 ekim

YEŞİL EV KONUT KREDİSİ AÇIKLAMASI

Bankanın ilan ettiği kredi kullanım açıklamasında "A ve B enerji sınıfı verimli konutlar dünyamız ve geleceğimiz için değer yaratıyor. Enerji verimli konutlara özel Yeşil Konut Kredisi ile sürdürülebilir kalkınmaya destek sağlarken yüksek enerji verimliliği sayesinde enerji tasarrufu sağlayarak bütçe dostu konut sahibi olabilirsiniz." bilgilerini verdi. 

YÜKSEK LİMİT SAĞLANIYOR

A sınıfı konutlar için sağlanan konut kredisi limiti konutun ekspertiz değerinin maksimum %90’ı  kadar olacak. B sınıfı kimlik belgesi olan konutlar için ekspertiz değeri 500.000 TL’ye kadar olan konutlar için yüzde 90 oranında kredi sağlanır. 500.000 TL üzeri konutlar için ise ekspertiz değerinin maksimum %85’ine kadar konut kredisi verilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@