Vakıfbank'ın Yenilenen Konut Satış İlanları İle 80 Bin TL'ye Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Konut fiyatlarında meydana gelen artışlar nedeniyle vatandaşların uygun fiyata konut satın alma arayışları devam ediyor. Vakıfbank da kurumsal olarak piyasaya göre uygun şartlarda konut satışı yapıyor. Vakıfbank güncel konut satış ilanları nelerdir? 

Emlak Haberleri 01.07.2021 - 22:37 01.07.2021 - 22:37 Emlak 365

Türkiye'de ekonomik gelişmeler neticesinde yeni bir konut satın alarak hayallerindeki evlerde yaşamak isteyen vatandaşların karşılamak zorunda oldukları tutarlar oldukça yükseldi. Bundan dolayı da uygun fiyatlı konut arayışları hız kazandı. 

Döviz kurlarındaki artışlar inşaat maliyetlerini yükseltince konut fiyatları bu durumdan etkilendi. Vatandaşlar artık yeni bir ev satın alırken ciddi bir mali külfeti karşılamak durumunda kaldılar. 

BANKALARDAN UYGUN FİYATA KONUT SATIŞI

Türkiye'de uygun fiyatlı konut satışının alternatif yollarından birisi de bankalar tarafından yapılan satışlar oluyor. Bu şekilde piyasa fiyatlarının altında fiyatla konut satın alınabiliyor. Ancak bu durum çok sayıda vatandaşın konuyta şüpheyle yaklaşmasına neden oluyor. 

Bankaların neden uygun fiyata konut satışı yaptıklarını anlamaya çalışan vatandaşlar bunun gerekçelerini merak ediyorlar. Bankalar nasıl uygun fiyata ev satışı yapıyorlar? 

BANKALAR NEDEN UYGUN FİYATA KONUT SATIŞI YAPIYOR?

Bankalar genellikle konut kredisi kullandırırken müşterilerinden bu kredi karşılığında satın alınacak konut üzerinde ipotek tesis ederek kendilerini güvence altına alıyorlar. Kredi ödemesi gerçekleştirilemeyince ise geçilen aşamaların ardından konutların mülkiyeti bankalara geçiyor.

Bankalar mülkiyetlerine geçen konutların satışını yaparak vermiş oldukları kredilerden uğradıkları zararları telafi ediyorlar. Bunun için de konut satışlarının erken gerçekleşmesi bankaların menfaatine oluyor. 

Bankalar ödenmeyen konut kredisi maliyetlerini karşılayabilmek için mülkiyetlerine geçen konutları piyasanın biraz altında bir fiyatla satabiliyorlar. Bundan dolayı da bankalardan konut satın almak bazen oldukça avantajlı olabiliyor. 

VAKIFBANK KONUT SATIŞ İLANLARI

Uygun fiyatla konut satışı yapan bankalar arasından Vakıfbank da bulunuyor. Vakıfbank'ın gayrimenkul sitesi üzerinden yayınlanan konut satış ilanları ile satışa çıkarılan konutlara dair ayrıntılar duyuruluyor.

İşte Vakıfbank'ın güncel konut satış ilanlarından bazıları:

Vakıfbank tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre Mardin'in Artuklu ilçesi Yalım Mahallesinde bulunan 3+1 150 metrekare apartman dairesi 130 Bin TL ile satışa çıkarıldı.

Ankara'nın Çankaya ilçesi Fakülteler Mahallesi'nde bulunan 3+1 103 metrekare apartman dairesi 320 Bin TL fiyatla satılıyor. 

Antalya'nın Serik ilçesi Yeni Mahalle'de 5+1 198 metrekare dubleks daire 498 Bin TL fiyatla satılıyor. 

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Veliköy Mahallesi'nde bulunan 60 metrekare apartman dairesi 78 Bin TL'den satılıyor. 

Vakıfbank Ankara'nın Çankaya ilçesinde Akpınar Mahallesi'nde bulunan apartman dairesini 200 Bin TL fiyatla satışa çıkardı. 

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesi Özal Mahallesi'nde bulunan 149 metrekarelik apartman dairesi 80 Bin TL ile satışa çıkarıldı. 

Vakıfbank Ankara Beypazarı ilçesi Ayvaşık Mahallesi'nde 111 metrekare apartman dairesini 135 Bin TL'ye satıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@