Vakıfbank'tan 250 Bin TL Konut Kredisi Çekenler Toplam Ne Kadar Faiz Ödüyorlar?

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyenlerin en büyük finansman destekçileri bankaların konut kredisi kampanyaları oluyor. Vakıfbank'tan 250 Bin TL konut kredisi çekilirse toplamda ne kadar faiz ödenir?

Finans 20.04.2022 - 23:16 20.04.2022 - 23:16 Engin Uzunoğlu

Ev satın almak isteyenler konut kredisi çekerek bu taleplerini gerçekleştirebiliyorlar. Bankaların sağladığı bu kredi imkanı ile ev sahibi olmayanlar bu kritik finansal süreçte ev sahibi olabiliyorlar. Konut fiyatlarının gelecek aylarda yükselemye devam edeceğine dair değerlendirmeler insanları konut kredisi çekip ev sahibi olma yönünde aceleci davranmaya itiyor. bu kredi imkanını ise en avantajlı şekilde sağlayan bankaların başında Vakıfbank geliyor. Vakıfbank konut kredisi kampanyasının şartları nelerdir? 

VAKIFBANK MÜŞTERİLERİ HANGİ KOŞULLARDA KONUT KREDİSİ KULLANABİLİYORLAR?

Vakıfbank müşterilerine konut kredisi kullanımlarında bazı özel imkanlar sağlanabiliyor. Müşteriler satın alacakları ev için Vakıfbank'tan konut kredisi çekerken aylık yüzde 1,29 gibi düşük bir faiz oranından yararlanabiliyorlar. Bu faiz oranını herhangi bir özel bankada bulmanın imkanı yok. Bundan dolayı bu finansman desteği ile ev satın alanlar avantajlı çıkabiliyorlar.

Vakıfbank müşterilerine banka tarafından konut kredisi çekilmesi durumunda bazı özel ödeme imkanları da sağlanıyor. Bu kapsamda müşteriler kendi bütçelerine göre bir ödeme planı eşliğinde kredi borçlarını geri ödeyebiliyor. Hangi şekilde bir ödeme planı seçileceği ise kredi başvurusu sırasında belirleniyor.

Vakıfbank'ın konut kredisi imkanı ile müşterilere sağladığı bir diğer imkan ise uzun vade oluyor. Müşteriler kullandıkları konut kredilerinin vadesini 120 aya kadar uzatabiliyorlar. 10 yıllık vade ile de konut kredisi taksitleri en düşük seviyelere çekilebiliyor. 

250 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI!

vakıfbank 250 bin tl konut kredisi hesaplama-1

Vakıfbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından kredi hesaplamalarında aylık yüzde 1,29 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi çekenler Vakıfbank'a her ay 4.107 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu krediyi kullanan müşteriler herhangi bir gecikmeye düşmezlerse toplam kredi maliyeti 492.860 TL oluyor. Müşterilerin toplam faiz maliyeti ise 242 Bin TL tutuyor. Bu konut kredisinde müşterilerden 1.250 TL kredi tahsis ücreti, 1.900 TL ekspertiz ücreti tahsil ediliyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@