Vakıfbank'tan 45 Bin TL'ye, 76 Bin TL'ye, 125 Bin TL'ye Satılık Ucuz Evler!

Ev fiyatlarına dair araştırma yapanlara Vakıfbank'tan müjdeli haber geldi. Vakıfbank piyasa ortalamasının altında fiyatlarla konut satışı yapacağını duyurdu. İşte Vakıfbank'ın ucuz konutları...

Emlak Haberleri 15.06.2022 - 19:32 15.06.2022 - 19:32 Engin Uzunoğlu

Ucuz konut son dönemlerde en çok araştırma yapılan konular arasında yer alıyor. İnşaat maliyetlerindeki artışlardan dolayı konut piyasasında fiyatlar çığırından çıktı. Yaşanan ekonomik gelişmeler de ev fiyatlarını daime yukarı çekmeye devam ediyor. Bu piyaqsa ortamında ise ev sahibi olmak isteyenlerin çok yüksek bedelleri göze almaları gerekiyor. Ancak ekonomik belirsizlikten dolayı şu anda insanlar bir anda çok yüksek bedelleri konuta bağlamak istemiyorlar. Tam bu noktada ise devreye bankaların yaptıkları konut satışları giriyor. Bankalar oldukça uygun fiyatlarla konut satışı yapabiliyorlar. 

VAKIFBANK UCUZ KONUTLARIN LİSTESİNİ YENİLEDİ

Ucuz konut satışı yapan bankalar içerisinde Vakıfbank da yer alıyor. Vakıfbank'ın gayrimenkul satın sitesi üzerinden yayınlanan konut satış ilanları ile bu ucuz konutların duyurusu yapılıyor. Vakıfbank bu sistem üzerindeki konut ilanlarını yenileyerek yeni ilanları yayınladı. Buna göre banka uygun fiyata konut satın almak isteyenlere çok daha farklı seçenekleri sundu. 

Müşterilere kullandırılan krediler karşılığında teminat olarak ipotek gösterilen konutlar kredi borcunun ödenmemesi durumunda bankanın oluyor. Banka bu şekilde elde edilen konutlar için direkt bir para ödemesi yapmıyor. Ancak ortaya bir kredi zararı çıkıyor. Bu kredi zararının karşılanıp sıfırlanabilmesi için ise konutların acil bir şekilde satışı gerekiyor. Türk lirasının değer kaybı yaşadığı bugünlerde konutlar en erken vakitte satılmazsa bankalar yine bilançolarına zarar eklemek zorunda kalabiliyorlar. Bundan dolayı fiyatlar uygun bir şekilde belirlenip konutlar satışa çıkarılıyor. 

VAKIFBANK'IN UYGUN FİYATLA SATILIK KONUT İLANLARI

Vakıfbank'ın yayınladığı konut satış ilanına göre Bingöl'ün Genç ilçesinde 89 metrekare büyüklüğündeki apartman dairesi 76 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. Ayrıca banka Bartın merkez'de 2+2 dubleks 152 metrekare konutu 630 Bin TL'ye satacağını duyurdu.

vakıfbank konut satışı 1

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamaya göre Kocaeli Karamürsel'de 94 metrekare apartman dairesi için 430 Bin TL, Şanlıurfa Siverek'te 80 metrekare apartman dairesi için 125 Bin TL fiyat belirledi.

vakıfbank konut satışı 2

Vakıfbank'ın yayınladığı konut satış ilanlarına göre Yozgat merkez'de 120 metrekare apartman dairesi 500 Bin TL'ye, Eskişehir Tepebaşı'nda 104 metrekare apartman dairesi 850 Bin TL'ye, Şanlıurfa Viranşehir'de 147 metrekare apartman dairesi 350 bin TL'ye satışa çıkarıldı.

vakıfbank konut satışı 3

Osmaniye Merkez'de 2+0 apartman dairesi 45 Bin TL'ye, Edirne İpsala'da 130 metrekare apartman dairesi 360 Bin TL'ye, Manisa Akhisar'da 105 metrekare apartman dairesi 440 Bin TL'ye Vakıfbank tarafından satışa çıkarıldı.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@